Sakartvelo valdžia paaiškino, kodėl neprotestuoja


Gruzija (Sakartvelas). Slaptai.lt nuotr.

Tbilisis, vasario 22 d. (ELTA). Valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ pirmininkas Iraklis Kobachidzė trečiadienį apkaltino provokuojamu elgesiu šalies opoziciją, kuri reikalauja griežčiau reaguoti į Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos tiesioginius kontaktus su Abchazijos „prezidentu“ Aslanu Bžanija.
 
Tai pranešė leidinys „eurointegration“, remdamasis portalu „newsgeorgia.ge“.
 
„Mūsų Užsienio reikalų ministerija paskelbė oficialų pareiškimą. Žinoma, mes smerkiame susitikimą ir vadinamąjį vizitą. Tokia mūsų pozicija. Bet mums svarbu išlaikyti dabartinį status quo. Iki šiol Baltarusija nepripažino Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybės, ir mes padarysime viską, kad šis status quo būtų išsaugotas“, – sakė I. Kobachidzė.
 
Anot jo, „radikalioji opozicija“ elgiasi priešingai ir reikalauja įvesti sankcijas, be kita ko, uždrausti oro susisiekimą su Baltarusija. „Mes neprisijungsime prie tokių provokacijų“, – sakė „Sakartvelo svajonės“ lyderis.
 
Antradienį A. Lukašenka Minske priėmė apsišaukėliškos Abchazijos „prezidentą“ A. Bžaniją. O 2022 metų rugsėjį Baltarusijos diktatorius su „oficialiu vizitu“ lankėsi Abchazijoje be Tbilisio sutikimo.
 
Sakartvelo užsienio reikalų ministerija abiem atvejais konstatavo tarptautinės teisės normų pažeidimą ir paragino Baltarusiją gerbti Sakartvelo suverenitetą ir teritorijos vientisumą, tačiau jokių veiksmų, išskyrus pareiškimus, nebuvo imtasi.
 
Abchazija ir Pietų Osetija yra Rusijos kariuomenės okupuotos Sakartvelo teritorijos.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.02.23; 06:47
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *