Saudo Arabija ramina: naftos gavyba iki rugsėjo pabaigos bus atstatyta


Po savaitgalį įvykusių atakų prieš naftos gamyklas, dėl kurių sutriko šalies naftos pramonė, o „juodojo aukso“ kaina rinkose šoktelėjo daugiau nei 10 proc., Saudo Arabija ramina – naftos gavyba šalyje bus atkurta iki mėnesio pabaigos.
 
Šį mėnesį pareigas pradėjęs eiti energetikos ministras princas Abdulazizas bin Salmanas tvirtino, kad viena didžiausių pasaulio naftos eksportuotojų atvėrė strateginius rezervus, kad aprūpintų nafta klientus.
 
„Turiu gerų naujienų – naftos tiekimas tarptautinėms rinkoms sugrįžo į prieš atakas buvusį lygį. Per pastarąsias dvi dienas žala buvo suvaldyta, 50 proc. gavybos jau atstatyta. Gavyba sugrįš į normalų lygį iki rugsėjo pabaigos“, – sakė A. bin Salmanas.
 
Nors Jungtinės Valstijos dėl atakų prieš Saudo Arabijos naftos gamyklas suskubo apkaltinti Iraną, pats ministras – Saudo Arabijos karaliaus Salmano sūnus – neatskleidė, ką laiko atsakingu už išpuolius, sukėlusius paniką pasaulinėse naftos rinkose.
 
„Nežinome, kas stovi už šios atakos“, – sakė A. bin Salmanas, pridurdamas, kad karalystė nori „profesionalumu ir tarptautinėje bendruomenėje pripažintais standartais paremtų įrodymų“.
 
Saudo Arabija taip pat teigiamai vertino valstybinės bendrovės „Saudi Aramco“ planuojamą pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO).
 
„IPO bus tęsiamas, nieko nestabdysime“, – sakė „Saudi Aramco“ valdybos pirmininkas Yasiras al-Rumayyanas.
 
Rijadas išgauna apie 9,9 mln. barelių naftos per dieną, iš jų apie 7 mln. yra eksportuojami, daugiausia į Azijos rinkas.
 
Išpuoliai trumpam sumažino šalies naftos gavybą maždaug perpus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.18; 09:07
print