Seimas svarstys V. Čmilytės- Nielsen pasiūlytą merų ir savivaldybių tarybų rinkimų datą


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimas svarstys Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pateiktą siūlymą eilinius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus surengti kitų metų kovo 5 d.
 
Parlamentarai, pritarę šeštadienį projektui po pateikimo, Seimo salėje jį numato svarstyti rugsėjo 20 d. Prieš tai projekto imsis pagrindiniu paskirtas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių  komitetas.
 
Pristatydama nutarimo projektą, Seimo pirmininkė sakė, kad savivaldos rinkimai turi įvykti laikotarpiu nuo 2023 metų vasario 8 dienos iki kovo 8 d.
 
„Siūloma data – 2023 metų kovo 5 d. yra yra optimali pirmiausia dėl to, kad iki šios dienos nebuvo aišku, kokie reikalavimai bus keliami visuomeniniams rinkimų komitetams“,- sakė Seimo vadovė.
 
Seimui paskelbus rinkimų datą prasideda politinė rinkimų kampanija. “Atsižvelgiant į tai, kad būsimiems rinkimų politinės kampanijos  dalyviams, ypač komitetams ir  kitiems subjektams  reikia atlikti tam tikrus parengiamuosius darbus iki politinės kampanijos pradžios, šio nutarimo įsigaliojimą siūloma atidėti iki vėliausiai galimos datos“,- iš Seimo tribūnos aiškino  V. Čmilytė-Nielsen.
 
Siūloma, kad nutarimo projektas įsigaliotų šių metų spalio 8 d.
 
Rinkimų kodeksas numato, kad eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai visose savivaldybėse rengiami vienu metu ne anksčiau kaip prieš 2 mėnesius ir ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki savivaldybių tarybų narių, merų įgaliojimų pabaigos.
 
Eilinius savivaldybių tarybų, merų rinkimus skelbia Seimas ne vėliau kaip likus 6 mėnesiams iki savivaldybių tarybų narių, merų įgaliojimų pabaigos.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2022.09.11; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.