Seime – tarptautinė konferencija “SSRS ir Vokietijos karo pradžia Baltijos šalyse 1941 metais”


Birželio 29–30 dienomis Seime Kovo 11-osios ir Seimo III rūmų Konferencijų salėje dirba tarptautinė konferencija „SSRS ir Vokietijos karo pradžia Baltijos šalyse 1941 metais“. Tai – vienas Didžiųjų netekčių 70-mečio minėjimo renginių. Konferencijoje nagrinėjamas Baltijos šalių valstybingumo klausimas tarptautinėje erdvėje Antrojo pasaulinio karo metais, bandymai atkurti šalių valstybingumą ir vietinę administraciją nacių-sovietų karo pradžioje, masinis Lietuvos gyventojų trėmimas karo išvakarėse, besitraukiančių sovietų įvykdytos civilių gyventojų žudynės, karo veiksmai Lietuvoje ir nacistinė propaganda, nacių okupacinio režimo nusikaltimai Lietuvoje ir Baltarusijoje, holokaustas ir kolaboravimo su naciais problema, tarpetniniai santykiai karo ir okupacijų sąlygomis, perkeltųjų Suvalkų krašto gyventojų likimas, totalitarinių režimų įvykdytų nusikaltimų suvokimo ir vertinimo problemos.

Konferenciją organizuoja Lietuvos Respublikos Seimas ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. 2011-uosius Seimas yra paskelbęs Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo bei Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Artimiausiu metu apie šią konferenciją parašysime plačiau.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukose: keletas akimirkų iš tarptautinės konferencijos “SSRS ir Vokietijos karo pradžia Baltijos šalyse 1941 metais”.

2011.06.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *