Seimo komitetai aptars pasirengimą NATO viršūnių susitikimui


Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija sostinės S. Daukanto aikštėje. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Penktadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) bei Užsienio reikalų (URK) komitetai uždaro posėdžio metu aptars Lietuvos pasirengimą vasarą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.
 
Parlamentarai sieks išsiaiškinti, kaip formuojama būsimo Aljanso vadovų suvažiavimo darbotvarkė bei tai, kokius siekius susitikimui kelia Vilnius.
 
„Yra pasirengimas NATO viršūnių susitikimui – labai aiškiai kalbėsimės, kokie yra Lietuvos tikslai“, – Eltai nurodė NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
 
„Mes komitetuose pasiūlysime tam tikrą parlamentinį žvilgsnį, ko mes turėtume siekti“, – pridūrė jis.
 
Konservatorius prasitarė, jog Seime bręsta mintis dėl NATO viršūnių susitikimo bei Lietuvos keliamų tikslų priimti bendrą parlamento rezoliuciją.
 
„Galbūt netgi pasiūlysime priimti Seimo rezoliuciją, kuri savotiškai įkaltų kuoliukus, kokie yra mūsų tikslai oro gynyboje, regioniniuose planuose, priešakinės gynybos formavime, dėl Ukrainos narystės NATO, dėl Suomijos ir Švedijos, dėl 2 proc. nuo BVP „grindų“ (gynybai – ELTA)“, – svarstė politikas.
 
„Gali būti, kad bus suformuluota tam tikra pozicija, kuri viešojoje erdvėje yra sklandanti, bet nėra įtvirtinta kažkokiu bent jau institucijos sprendimu“, – būsimo posėdžio darbotvarkę apibendrino L. Kasčiūnas.
 
Pasak parlamentaro, uždaro posėdžio metu diskusijose dalyvaus ne tik NSGK bei URK nariai, tačiau ir Vyriausybės, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijų, Prezidentūros atstovai.
 
ELTA primena, kad NATO Viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis. Tokio pobūdžio susitikimas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą.
 
Augustė Lyberytė (ELTA)
 
2023.03.31; 01:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *