Seimo salę turėtų pasiekti projektas dėl pirmalaikių rinkimų


Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis. ELTA / Dainius Labutis

Antradienį Seimo posėdžių salę turėtų pasiekti konservatorių partijos prezidiumo iniciatyva atsiradęs siūlymas surengti pirmalaikius parlamento rinkimus. Tai, kad Seimo nariai jau antradienį turėtų spręsti dėl šios kontraversiškai vertinamos TS-LKD vadovybės iniciatyvos, užsiminė konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.
 
Nors anksčiau buvo aiškinta, kad balsavimas už pirmalaikius rinkimus Seimo konservatoriams bus privalomas, pirmadienį G. Landsbergis teigė, kad TS-LKD nariai galės balsuoti laisvai.
 
„Privalomumo jokio nėra. Mano pozicija išlieka tokia pati, kad tai yra kiekvieno Seimo nario apsisprendimo teisė, nuspręsti, kaip jis mato šitą situaciją“, – pirmadienį po TS-LKD prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė G. Landsbergis.
 
ELTA primena, kad kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas G. Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.
 
Premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų.
 
Vieningos nuomonės dėl siūlymo konservatorių gretose nėra. Keletas parlamentarų patikino nepalaikysią G. Landsbergio siūlymo paleisti Seimą ir rengti naujus rinkimus, o konservatorių Naujamiesčio skyrius reikalauja šaukti partijos tarybos posėdį ir, pasak jų, visai valstybei svarbius klausimus spręsti įsiklausius į visos politinės bendruomenės pozicijas.
 
Kritikos pirmalaikių rinkimų iniciatyvai negaili ir TS-LKD garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis. Pasak jo, rinkėjų mandatą gavusi valdančioji dauguma privalo tęsti darbą, o „partijos ritualinis susideginimas“ tik pablogins padėtį.
 
 Pirmalaikių rinkimų idėją Seimo frakcijos vertina skirtingai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) praėjusią savaitę įpareigojo Seimo „valstiečius“ palaikyti pirmalaikius Seimo rinkimus. Tai, kad ketina palaikyti pirmalaikių rinkimų idėją yra užsiminę LSDP politikai. Tuo tarpu valdančiajai daugumai priklausantis Liberalų sąjūdis bei Laisvės partija apie šią idėją atsiliepia skeptiškai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.06.06; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *