Šeimų sąjūdžio renginys surengtas sklandžiai, policija pažeidimų neužfiksavo


Šeimų sąjūdžio mitinge. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šeštadienį Druskininkuose įvyko kontroversiškai vertinamo Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS) renginys – anot vieno jo organizatorių, šeimoms skirta šventė praėjo taikiai ir sklandžiai.
 
„Labai gražus renginys, visi dalyvavo varžybose, edukacijose. Vakare – apdovanojimai, koncertas – viskas puiku“, – po renginio Eltai sakė LŠS tarybos pirmininkas Raimondas Grinevičius.
 
Pasak jo, renginyje galėjo susirinkti apie 800 žmonių.
 
Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičė Eltą informavo, jog pažeidimų ar provokacijų renginio metu pareigūnai nefiksavo.
 
„Iš kolegų nesu gavusi informacijos, kad vyktų kažkokie neramumai ar nesusipratimai pačiame renginyje“, – sakė policijos atstovė.
„Iš anksto nebuvo pranešimų apie jokius ruošiamus protestus ar kitus mitingus prieš šią šeimų šventę“, – teigė ji.
 
Pasak jos, renginiui stebėti buvo sutelktos sustiprintos pareigūnų pajėgos, kaip ir bet kurio kito masinio renginio atveju.
 
Dar šventės išvakarėse R. Grinevičius tikino, kad renginyje nebus politikavimo ir garsiai reiškiamų priekaištų valdžiai, dėl ko LŠS išgarsėjo per pirmąją savo eiseną – „Didįjį šeimos gynimo maršą“ 2021 m. Vingio parke Vilniuje.
 
Vis tik, šventės metu LŠS lyderis paskelbė apie organizacijos planus steigti politinę partiją bei dalyvauti parlamento rinkimuose.
 
R. Grinevičius užsiminė, kad prie politinės darbotvarkės LŠS ketina grįžti kitą savaitę, kuomet organizuos tarptautinę konferenciją, skirtą aptarti dažnai sąjūdžio kritikuojamas sritis – pavyzdžiui, Stambulo konvencijos ratifikavimą, tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimą.
 
„Vyks konferencija, turėsime svečių iš užsienio, ir mokslų daktarų… Kalbėsime būtent apie tai, kas vyksta Europoje, kaip valstybės kovoja su šiuo reikalu ir t.t.“, – teigė R. Grinevičius.
 
Jo teigimu, konferencija lietuviškai vadinsis „Saugant tradicines vertybes – gelbėkime Europą kartu“.
 
ELTA primena, kad pernai tokį renginį LŠS planavo rengti Vilniuje, bet sostinės savivaldybė, prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, leidimą renginiui atšaukė. Galiausiai sąjūdžio šventė buvo suorganizuota privačioje teritorijoje Kauno rajone.
 
LŠS organizacija pristato save kaip pasisakančią už tradicines šeimos vertybes, prigimtinę šeimą ir konstitucines piliečių teises.
 
Lukas Juozapaitis (ELTA)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *