Seinuose ir Punske viešintis prezidentas pabrėžė glaudaus ryšio su Lietuva išlaikymo svarbą


Prezidento Gitano Nausėdos vizitas Suvalkų krašte (Lenkija). Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Glaudaus ryšio su Lietuva išlaikymo svarbą, palaikant politinius, ekonominius, mokslo, kultūrinius ryšius, ketvirtadienį susitikimuose Lenkijos Suvalkų krašte akcentavo prezidentas Gitanas Nausėda. Jis Seinuose ir Punske susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomene, vietos valdžios atstovais.
 
Šalies vadovas Seinų „Žiburio“ gimnazijoje su lietuviškų mokyklų Lenkijoje vadovais ir pedagogais aptarė lituanistinio ugdymo Seinų ir Punsko krašte aktualijas. Prezidentas padėkojo mokytojams už lituanistinio švietimo stiprinimą ir plėtrą, lietuvių šeimų telkimą kultūrinei bendrystei, lietuviško kultūros paveldo puoselėjimą.
 
„Lietuvai ir Lenkijai glaudžiai bendradarbiaujant tarpusavyje, Jūs, Lenkijos lietuviai, esate mūsų valstybes vienijanti jėga“, – sakė šalies vadovas.
 
Prezidento teigimu, svarbu, kad Suvalkų krašte gyvenantys lietuviai turėtų galimybę savo vaikus ugdyti lietuviškuose darželiuose ir mokyklose – sklandžiam švietimo procesui užtikrinti reikalingas ir lietuviškos pradinės mokyklos Suvalkuose įsteigimas.
 
Prezidento Gitano Nausėdos vizitas Suvalkų krašte (Lenkija). Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotrauka

„Diasporos paramą jautėme Lietuvai siekiant nepriklausomybės ir žengiant euroatlantinės integracijos keliu, jaučiame ir dabar, dramatiškai pakitus saugumo situacijai mūsų regione. Lenkijos lietuvių drąsiai reiškiama pilietinė pozicija, parama Ukrainai ir jos žmonėms mūsų visų kovoje už laisvę ir demokratiją Europoje – nepaprastai svarbi“, – sakė G. Nausėda.
 
Šalies vadovas ketvirtadienį taip pat lankėsi Punske įsikūrusiuose Lietuvių namuose, vėliau, kaip praneša Prezidentūra, susitiks su Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjaus mokytojų bendruomene. Prezidentas vakare taip pat atidarys Punske vyksiantį XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.07.22; 05:19
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *