„Sendaikčių mugė“ – istorijos lopšys


Sendaikčių mugė

„Sendaikčių mugė“ Kalvarijų g. 206, Vilnius įvyko Kęstučio Girdzijausko knygos „Koplyčios paslaptis“ pristatymas. Buvo pristatyta naujos knygos rašymo koncepcija. Dalyvavo autorius, vyko diskusijos apie nuslėptus sostinės istorijos faktus, galima buvo įsigyti knygą su autoriaus parašu. Knygą galima įsigyti internetu : www.knygos.lt .

Gyvenime kartais nutinka taip, kad vieniems žmonėms nereikalingas daiktas, kitiems gali tapti tikru radiniu. Dalis žmonių neslepia jiems nereikalingų daiktų, o eina parduoti į turgų, mugę. Čia atvyksta ir tie, kurie tikisi rasti retą senovinį daiktą. Sendaikčių turgus yra tikra laiko, mados, meno, daiktų filosofija. Tai gali būti neįkainojama tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.

Sendaikčių mugės visada pritraukia būrius smalsuolių. Europoje gatvių mugių tradicija turi ilgą istoriją. Daugybė turų po Europą šiandien vyksta organizuojant apsilankymus sendaikčių turguose, tačiau tikrieji žinovai nori juos aplankyti savarankiškai, skirdami pakankamai dėmesio daiktams „su istorija“. „Blusų turgeliai“ taip pat yra savotiški muziejai, kuriuose galima ne tik apžiūrėti šalį, bet ir pajusti vietinių gyvenimo koloritą. Dalis žmonių mėgsta aplankyti muges, kurios vyksta pora kartų per metus, besižvalgydami daiktų turinčių savo istoriją, unikalių, išskirtinų, kokybiškų, pasižyminčių  tam tikra atmosfera, kurie gali tapti puikia dovana sau ar interjero dalimi, išryškinančia namuose vyraujantį stilių.

„Sendaikčių mugėje“, įsikūrusioje Kalvarijų g. 206, Vilniuje, galima rasti antikinių, antikvarinių, tarpukario ir pokario laikotarpiui priklausiusių daiktų. Unikalūs, originalūs senoviniai daiktai visada randa savo šeimininką, formuodami ir ugdydami jų savininko skonį.

Antikvarinės kolekcijos visada buvo rafinuotumo, statuso, pastovumo, stabilumo ženklas. Tai namų puošyba, sukurianti šeimos jaukumą ir kartų tęstinumo įrodymą.

Sendaikčių mugė Kalvarijų gatvėje

Senovinių ir antikvarinių prekių gausa ir kokybė šią vietą Vilniuje padarė išskirtinę ir patrauklia. Sendaikčių turgaus tipo mugėyra bene didžiausia Lietuvoje.Sendaikčių turgus siūlo labai platų antikvarinių paveikslų, statulėlių, knygų, papuošalų bei kitų sendaikčių pasirinkimą. Užsukę pasidairyti po mugę, galite būti nustebinti didžiausiurankraštinių ir spausdintinių medijų istorijos eksponatų pasirinkimu Lietuvoje: retų ir istorinių knygų, atviručių, seno leidimo knygų, žurnalų, laikraščių, bukletų ir kitų leidinių… Sutiksite mugėje ir įdomių asmenybių: prekeivių, kolekcininkų, kurie padės Jums  apsilankymą mugėje padaryti įsimintinu. Vienas iš jų, mūsų sutiktas ir kalbintas prekybininkas-bukinistas Darius, yra bene labiausiai žinomas lietuviškų knygų žinovas ir kolekcionierius pasaulyje….

Mugėje galima rasti vienetinių ir išskirtinio dizaino senoviniais rėmais puoštų paveikslų, veidrodžių, sekcijų, komodų ar pastatomu laikrodžių, vazų, šviestuvų ir sietynų, žvakidžių ir kitų daiktų. Norėtume taip pat išskirti labai platų senovinių papuošalų ir aksesuarų pasirinkimą: sagės, pakabukai, medaliai, auskarai, karoliai, dėžutės papuošalams. Būtent čia galima nusipirkti ir seniausių lietuviškų firmų:„ŪLA“ (šiuo metu – Neįgaliųjų socialinė įmonė UAB „Ūlos juvelyrų studija“), „Suvenyras“  ir kt. gaminių originaliose pakuotėse.

„Sendaikčių mugė“– tai vieta, kurioje rasite išskirtinių daiktų, kurių tikrai nerasite šiuolaikiniuose prekybos centruose. Unikalaus dizaino gaminiai užburs ir suteiks galimybę Jums papuošti savo interjerą. Įsigyjant senovinį daiktą reikėtų nepamiršti, kad daiktas visų pirma turi patikti, būti „mielas širdžiai“, o tik po to galima galvoti apie jo istorinę vertę. Tačiau platus pasirinkimas – galimybė rintis daiktą, kuris būtų džiaugsmas savo namams, kolekcionieriams ar renkantisdovaną artimam draugui, mėgstančiam kolekcionuoti senovinius daiktus ar tiesiog tam, kuriam artimas vintažinis stilius.

Sendaikčių mugėje

Šis tarptautinis unikalus projektas parodo, kad lietuviai pradėjo rūpintis ir gerbti savo istoriją, savo šaknis, savo kultūrą ir saugoti savo tautiško paveldo likučius. Nepraleiskite progos pasigrožėtiir įsigyti unikalių istorinių daiktų, turinčių savo istoriją daiktų. Kviečiame aplankyti šią istorinę vietą, susipažinti su istoriniais artefaktais, sužinoti daugiau apie Lietuvos ir pasaulio istoriją.

„Sendaikčių mugė“ įsikūrusi Vilniuje, Kalvarijų g. 206, siūlo gerai praleisti laiką, galbūt pasinerti į vaikystę, nes nemaža dalis daiktų primena apie praeitį, praplėsti akiratį,besidomint senovinių, antikvarinių daiktų istorijomis.

Parengė Nerijus Bakasėnas

2020.05.26; 10:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *