Šendženas – pirmasis Kinijos miestas, uždraudęs valgyti kates ir šunis


Šendženas tapo pirmuoju Kinijos miestu, uždraudusiu pardavinėti ir vartoti šunų bei kačių mėsą, praneša transliuotojas BBC.
 
Tokių priemonių imtasi po to, kai naujojo koronaviruso protrūkis Kinijoje buvo susietas su laukinio gyvūno mėsos vartojimu, paskatinusiu Kinijos institucijas uždrausti pardavinėti ir valgyti laukinius gyvūnus. Tačiau Šendženo miestas žengė dar toliau ir išplėtė draudimą, įtraukdamas į juos šunis ir kates. Naujasis įstatymas įsigalios gegužės 1-ąją.
 
Ne pelno organizacijos „Humane Society International“ (HSI) duomenimis, Azijoje dėl mėsos kasmet nužudoma 30 mln. šunų. Kaip nurodoma, vien Kinijoje dėl mėsos kasmet nužudoma maždaug 10 mln. šunų ir 4 mln. kačių.
 
Vis dėlto Kinijoje šunų mėsos valgymo praktika nėra tokia jau dažna. Dauguma Kinijos žmonių niekada to nedarė ir teigia visai nenorį to daryti.
 
„Šunys ir katės, kaip augintiniai, užmezgė daug artimesnius santykius su žmonėmis nei visi kiti gyvūnai, ir draudimas valgyti šunų, kačių ir kitų augintinių mėsą yra dažna praktika išsivysčiusiose šalyse ir Honkonge bei Taivane“, – teigė Šendženo miesto valdžia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.03; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.