Šiaurės Korėja po trejų metų pertraukos vėl atsiveria užsieniečiams


Šiaurės Korėjos diktatorius. EPA – ELTA nuotr.

Pekinas / Pchenjanas, rugsėjo 25 d. (AFP-ELTA). Po daugiau kaip trejus metus trukusio užsidarymo Šiaurės Korėja nuo pirmadienio vėl leis užsienio piliečiams atvykti į šalį, pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.
 
Šiaurės Korėja izoliavosi nuo išorinio pasaulio nuo 2020 metų pradžios, kai, reaguodama į COVID-19 pandemiją, uždarė savo sienas ir neleido įvažiuoti net savo šalies piliečiams.
 
Tačiau šį mėnesį šalis ėmė rodyti atsivėrimo ženklus: lyderis Kim Jong Unas nuvyko į Rusiją susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu ir išsiuntė sportininkus į Azijos žaidynes Kinijos rytiniame Hangdžou mieste.
 
Pekino valstybinis transliuotojas CCTV pirmadien,į remdamasis neįvardytu šaltiniu, pranešė, kad Šiaurės Korėja paskelbė, jog leis užsieniečiams atvykti į savo teritoriją. Jiems atvykus bus taikomas dviejų dienų karantinas, priduriama pranešime.
 
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida nepateikė jokių žinių apie sienos atidarymą.
 
Vienas Kinijos kelionių į Šiaurės Korėją organizatorius, „Dandong Strait National Tours“, socialiniame tinkle „WeChat“ informavo sekėjus: „Šiuo metu ekskursijos dar neatnaujintos. Kantriai laukite“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.09.26; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *