Slovakija uždraudė Ukrainos grūdų importą


Bratislava, balandžio 17 d. (AFP-ELTA). Slovakijos vyriausybė pirmadienį patvirtino Ukrainos grūdų ir kitų maisto produktų importo draudimą, prieš tai panašių priemonių ėmėsi Lenkija ir Vengrija.
 
Ukrainos grūdų eksportas tranzitu keliauja per Europos Sąjungą į kitas šalis, nes dėl Rusijos invazijos blokuojami tradiciniai karo niokojamos šalies maršrutai per Juodąją jūrą. Tačiau dėl logistikos problemų grūdai kaupiasi ir muša kainas, tai sukėlė vietos ūkininkų protestus ir susirūpinimą maisto sauga.
 
„Šiandien vyriausybė pritarė siūlymui uždrausti tam tikrų žemės ūkio ir maisto produktų importą iš Ukrainos“, – žurnalistams sakė žemės ūkio ministras Samuelis Vlčanas. Jo teigimu, draudimas įsigalios trečiadienį ir skirtas apsaugoti vietos ūkininkų sektorių bei vartotojų sveikatą. Praėjusią savaitę ministerija pranešė ištyrusi Ukrainos grūdų mėginį ir aptikusi „pesticido, neleistino Europos Sąjungoje ir neigiamai atsiliepiančio žmonių sveikatai“.
 
Draudimas bus taikomas įvairiems produktams, įskaitant grūdus, cukrų, vaisius, daržoves, vyną ir medų. S. Vlčanas pabrėžė, kad draudimas nebus taikomas Ukrainos produktams, tranzitu vežamiems per Slovakiją į trečiąsias rinkas.
 
Europos Sąjungos narės Lenkija ir Vengrija šeštadienį uždraudė grūdų ir kitų maisto produktų importą iš Ukrainos.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.04.18; 07:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *