Socialdemokratai laimi Švedijos parlamento rinkimuose suskaičiavus beveik visus balsus


Švedijos parlamento rinkimai. EPA – ELTA nuotr.

Pergalę sekmadienį vykusiuose Švedijos parlamento rinkimuose šventė Socialdemokratų partija, praneša thelocal.se.

Pagal nacionalinio transliuotojo SVT skelbiamus rinkimų rezultatus, suskaičiavus balsavimo biuletenius 5963-ose iš 6004-ių balsavimo apylinkių, paaiškėjo, kad Raudonųjų ir žaliųjų bloką palaikė 40.6 procentai rinkėjų. Už šį bloką sudarančius socialdemokratus balsavo 28,4 proc., už Kairės partiją – 7,9 proc., o už žaliuosius – 4,3 proc. rinkėjų.

Tuo metu dešiniųjų partijų Aljansas surinko 40.3 proc. balsų. Už Nuosaikiųjų partiją balsavo 19,8 proc., už Centro partiją – 8,6 proc., už krikščionis demokratus – 6,4 proc., o už liberalus – 5,5 proc. rinkėjų.

1,4 proc. rinkėjų palaikė kitas partijas, kurios neperžengė 4 proc. balsų barjero ir į parlamentą nepateks.

Švedijos parlamento rinkimų akimirka. EPA – ELTA nuotr.

Nuosaikiųjų partijos atstovas ir Europos Parlamento narys Christoferis Fjellneris mano, kad šalį valdyti galėtų Aljansas, net ir neturėdamas daugumos. „Visi žino, kad Švedijos demokratai pasiekė fantastišką rezultatą, tačiau jie nesugebės to paversti politine įtaka“, – C. Fjellneris sakė naujienų tinklapiui thelocal.se.

Tokiai nuomonei pritarė jo kolegė Sofia Arkelsten, pasak jos, dauguma nereikalinga norint būti valdžioje Švedijoje. „Čia Švedija ir mes įpratę prie mažumos vyriausybių, man regis, čia tebuvo trys daugumos vyriausybės nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“, – sakė parlamentarė.

Prieš imigraciją pasisakanti Švedijos demokratų partija džiaugėsi pasiekimais rinkimuose, nes surinko beveik 5 proc. daugiau balsų nei 2014 m., rašo naujienų agentūra dpa.

Šios politinės jėgos lyderis Jimmie Akessonas teigė, kad ji sustiprino savo vaidmenį ir įtaką parlamente. Jis teigė kviesiąs Nuosaikiųjų partijos pirmininką Ulfą Kristerssoną į derybas dėl naujosios vyriausybės formavimo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.10; 06:30

print