Socialiai atsakingiausioms šalies įmonėms įteikti Nacionaliniai apdovanojimai


Rožės. Slaptai.lt fotografija

Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės ketvirtadienį pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. 14-kai įmonių įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2022“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 
Iš viso įteikta 20 apdovanojimų mažoms, vidutinėms ir didelėms įmonėms.
 
Įmonių socialinės atsakomybės „Oskarais“ vadinamais apdovanojimais įvertintos verslo įmonės už 2022 metų veiklas. Pagrindinį apdovanojimą „Metų socialiai atsakinga įmonė 2022“ laimėjo UAB „SDG“, padariusi didelę pažangą keliose socialinės atsakomybės srityse. Įmonė apdovanota už socialinę atsakomybę kuriant darbuotojų gerovę, remiant bendruomenes ir vykdant aplinkai draugišką veiklą.
 
„Lietuvoje daugėja įmonių, kurios socialinei atsakomybei skiria vis didesnį dėmesį – stiprina savo organizacijas atsigręždamos į darbuotojus ir jų šeimas, kuria palankią aplinką žmonėms su negalia ir glaudesnius ryšius su bendruomenėmis, įgyvendina aplinką tausojančias iniciatyvas. Socialiai atsakingas verslas kuria vertę mūsų visuomenei ir yra vertas mūsų visų pasididžiavimo. Šios įmonės tampa pavyzdžiu kitoms įmonėms, ypač toms, kurios dar tik žengia pirmuosius žingsnius link socialinės atsakomybės“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
 
Renginyje paskelbtos atsakingiausios Lietuvos įmonės šešiose nominacijose – „Metų darbovietė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“, „Aplinkai draugiškiausia įmonė“, „Palankiausią emocinę aplinką kurianti įmonė“, „Šeimai palankiausia darbovietė“, „Negalią turintiems žmonėms draugiškiausia įmonė“, rašoma pranešime.
 
„Socialinės atsakomybės sritys plečiasi ir atsiranda daugiau galimybių skatinti gerąją įmonių konkurenciją. Atsižvelgdama į tai, Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų komisija 2022 m. nusprendė tradicines konkurso nominacijas papildyti dar viena nominacija – „Negalią turintiems žmonėms draugiškiausia įmonė“, – sako Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų komisijos pirmininkė Liudvika Gražulienė.
Iš viso 2022 m. 65 Lietuvos įmonės pateikė 110 paraiškų.
 
Pagrindinis apdovanojimas – „Metų socialiai atsakinga įmonė 2022“
 
UAB „SDG“ už socialinę atsakomybę kuriant darbuotojų gerovę, remiant bendruomenes ir vykdant aplinkai draugišką veiklą.
 
„Metų darbovietė 2022“
•   Mažų įmonių kategorijoje – UAB „GVT LT“ už rūpestį darbuotojų fizine ir emocine sveikata.
•   Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Orion Global pet“ už ilgalaikės naudos darbuotojams kūrimą ir įvairiapusišką darbuotojų motyvacijos skatinimą; UAB „SDG“ už atsižvelgimą į individualius darbuotojų poreikius ir darbuotojų tobulėjimo skatinimą.
•   Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Philip Morris Lietuva“ už lygybės principų puoselėjimą ir saugos darbe prevenciją.
 
„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2022“
•   Mažų įmonių kategorijoje – UAB „DSP Plius“ už bendras iniciatyvas su bendruomenių organizacijomis ir paramą socialiai pažeidžiamoms grupėms.
•   Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Coherent Solutions“ už aktyvią veiklą ir savanorystę, kuriant bendruomenių gerovę.
•   Didelių įmonių kategorijoje – AB „Swedbank“ už iniciatyvas, prisidedančias prie tvarios visuomenės kūrimo, ir darbuotojų savanorystės skatinimą.
 
„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022“
•   Mažų įmonių kategorijoje – UAB „GVT LT“ už įmonės sprendimus mažinant poveikį aplinkai ir taršai.
•   Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už aplinką tausojančių sprendimų įgyvendinimą.
•   Didelių įmonių kategorijoje – AB „Ignitis grupė“ už gamtos išteklių apsaugą.
 
„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022“, išrinkta naujienų portalo 15min skaitytojų
 •   Mažų įmonių kategorijoje – UAB „GVT LT“ už įmonės sprendimus mažinant poveikį aplinkai ir taršai.
•   Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Toksika“ už aplinką tausojančių sprendimų įgyvendinimą
•   Didelių įmonių kategorijoje – UAB „SKOGRAN“ už miškų atkūrimą, aplinkosaugines iniciatyvas ir visuomenės švietimą.
 
„Šeimai palankiausia darbovietė 2022“
•   Vidutinių įmonių kategorijoje – ERGO Life Insurance SE už palankių darbo ir poilsio sąlygų kūrimą darbuotojams ir jų šeimoms.
•   Didelių įmonių kategorijoje – Danske Bank A/S Lietuvos filialas už darbuotojams ir jų šeimų nariams draugiškos darbo aplinkos puoselėjimą.
 
„Palankiausią emocinę aplinką kurianti įmonė 2022“
•   Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Philip Morris Baltic“ už visapusišką darbuotojų emocinės gerovės stiprinimą.
•   Didelių įmonių kategorijoje – AB „Lietuvos draudimas“ už darbuotojų emocinių kompetencijų ugdymą ir pasitenkinimą darbu skatinančias iniciatyvas; UAB „Western Union Processing Lithuania“ už ypatingą dėmesį darbuotojų sveikatai, prevencijos iniciatyvas.
 
„Negalią turintiems žmonėms draugiškiausia įmonė 2022“
UAB „DSP Plius“ už savanoriškas iniciatyvas, kuriant palankią darbo aplinką negalią turintiems asmenims.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.01.20; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *