Dar prieš šešerius metus pastebėjau po mūsų žiniasklaidoje skelbiamais straipsniais labai daug neigiamų komentarų. Ypatingai jų būna daug po straipsniais apie Laisvės kovotojus – partizanus arba mūsų valstybei nusipelniusius žmones.
Taip pat nuolat niekinama mūsų prezidentė. Būdavo taip, kad po vienu tokiu straipsniu komentarų skaičius siekdavo nuo 1,5-3 tūkstančių. Tik labai maža dalis būdavo teigiamų.
Man nebuvo sunku suprasti šių komentatorių tikslą ir kas atlieka šią informacinę ataką. Todėl nieko nelaukdamas įsijungiau į informacinį karą prieš Kremliaus "žiurkių" informacinio karo karius "trolius".
2011 metais savo įspūdžiais pasidalinau mūsų kariuomenės laikraštyje "Savanoris", kviesdamas įsijungti į šią svarbią kovą ir karius. Tiktai prieš porą metų pasisekė suburti būrį, kurį pavadinome "elfais".
Kai Kremliaus pasiųsta "opričnina" užpuolė Ukrainą okupuodama Donbaso regioną, tai pastebėjęs savo FB draugų ir šio regiono gyventojų puslapiuose skleidžiamo prieš Ukrainą melo laviną, tai visaip stengiausi šiuos žmones įtikinti, kad tai priešo skleidžiamas melas ir tą informacija nesidalintų su draugais.
Ypatingai šlykštus video buvo platinamas tarp šio regiono gyventojų, kur žurnalistas italas pasakojo (su vertimu į rusų kalbą), kad ankstesnis Ukrainos prezidentas Janukovičius Luchansko ir Donecko apskričių žemes pardavė JAV firmai "Ševron", nes ten yra didžiuliai skalūninių dujų telkiniai. Tačiau amerikiečiams reikalinga tik žemė, o ne šių miestų gyventojai, todėl esą dėl šios priežasties Ukrainos kariuomenė aktyviai apšaudo šiuos miestus, kad sugriautų juos ir išvyti iš šių žemių gyventojus.
Tuo metu buvo užfiksuota daug atvejų, kai šiuose miestuose pati "opričnina" iš minosvaidžio, esančio viename miesto pakraštyje, šaudydavo į kitą to paties miesto rajoną, kur po apšaudymo tuoj, vos po dešimties minučių, prisistatydavo Kremliaus televizija ir filmuodavo šio apšaudymo padarinius – išsprogdintus ir degančius butus.
Tokie video buvo platinami net Vokietijoje, kur Kremliaus agentai organizuodavo mitingus, nukreiptus prieš Ukrainos Vyriausybę. Jie į šiuos mitingus sugebėdavo surinkti net nuo 5 iki 10 tūkstančių žmonių. Tokiu būdu buvo stengiamasi paveikti Vokietijos visuomenę, esą ukrainiečiai banderovcai – fašistai specialiai naikina rusus. Kaip žinome, demokratinių valstybių vadovai beveik visada atsižvelgia į savo gyventojų nuomonę.
Buvo metas, kai Ukrainos kariuomenė patyrė nemažų nuostolių: viename mieste "opričnikams" pasisekė sunaikinti visą jų kuopą, kitą ukrainiečių dalinį (120 vyrų), kurie ėjo iš apsupties, naudodamiesi GPS, tai šiuos rusai, panaudoję elektroninį žvalgybos įrenginį, nuvedė į Rusijos teritoriją ir paėmė į nelaisvę.
Ši rusų operacija buvo gerai suplanuota, nes tuo pat metu prie Rados buvo organizuotas šauktinių karių motinų mitingas, kurių reikalavimas buvo paleisti iš fronto jų sūnus. Kaip vėliau iš filmuotos medžiagos išaiškėjo, daugumos jų sūnų nėra fronte, o kai kurios išvis neturi vaikų.
Socialiniuose tinkluose "troliai" kėlė paniką perduodami koordinates apie apsuptus ukrainiečių kariuomenės dalinius. Ypatingai tas vyko karo žurnalisto "Roman Bočkala" feisbuko puslapyje. Šis žurnalistas perduodavo daug informacijos apie padėtį fronte. Aišku, kad tėvai, pergyvendami dėl savo sūnų gyvybių, tiesiog nesitraukdavo nuo kompiuterių.
Laimė, aš jau buvau išsiaiškinęs "trolių" grupę, kurią sudarė 635 asmenys. Aktyviausiai grupėje "Roman Bočkala" puslapiuose darbavosi Maja Zagumennikova, kuri ir perduodavo melagingą informaciją apie apsuptis ir t.t.
Viskas įvyko vakare, o aš dar ryte į jos puslapį parašiau komentarą, kad ji suprastų, jog yra stebima ir apie ją ir jos grupę viskas žinoma. Tačiau ji taip buvo įsijautusi, "sėdėdama" šio žurnalisto puslapyje, kad mano komentaro ir nepastebėjo. O kai aš apie tai parašiau Romano puslapyje, tai jai pačiai teko panikuoti, nes buvo išaiškinta, kad ji pati gyvena Maskvos priemiestyje, sodo namelyje.
Po šios jos operacijos sužlugdymo šio žurnalisto kompiuteris patyrė dideles atakas ir jo puslapis keletą dienų buvo užblokuotas. Štai koks būna tas informacinis karas.
Nuotraukose: pirmoji – asociatyvi, su Rusijos vėliavos spalvomis; antrojoje – komentaro autorius Juozas Barškietis.
2016.02.07; 04:37