Stiprindami konkurenciją mažiname korupciją


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku ir kandidate į tarybos narius Dina Lurje.

Susitikime aptarta būtinybė stiprinti Konkurencijos tarybą. Praėjusiais metais šios institucijos priimti sprendimai šalies gyventojams sutaupė 15 mln. eurų, o pasaulio konkurencijos priežiūros institucijas vertinantis leidinys „Global Competition Review“ Lietuvos Konkurencijos tarybą priskyrė prie profesionaliausiųjų. 

Tačiau reikia ir toliau gerinti konkurencijos pažeidimų prevenciją, ypač viešųjų pirkimų, taip pat farmacijos srityje dėl kompensuojamųjų vaistų kainų, kelti konkurencijos kultūrą viešajame sektoriuje ir versle.    

„Skaidri ir garbinga konkurencija – viena pagrindinių veiklos sąlygų daugumoje sektorių, siekiant įveikti korupciją, protekcionizmą, mėginimus dominuoti kitų rinkos dalyvių sąskaita. Tokiais veiksmais pažeidžiami visų šalies žmonių interesai“, – sakė Prezidentė.    

Valstybės vadovė pabrėžė, kad pastarųjų mėnesių įvykiai, kai paaiškėjo nauji faktai apie nepateisinamus valstybės institucijų sprendimus, susijusius su viešaisiais pirkimais, piktnaudžiavimu pareigomis, skatina dar daugiau dėmesio skirti teisinėms priemonėms ir viešumui.  

Seimui yra pateiktas Prezidentės inicijuotas įstatymo projektas, kuriuo siekiama suteikti Konkurencijos tarybai įgaliojimus bausti viešojo administravimo subjektus, pavyzdžiui, savivaldybes, už konkurencijos teisės pažeidimus.  

Prezidentė atkreipė dėmesį į Konkurencijos tarybos užbaigtus reikšmingus rinkos tyrimus – pieno sektoriaus, komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų, kogeneracinių jėgainių statybos, taip pat dėl bendrovių „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ draudžiamo susitarimo, dėl kino teatrų kartelio derinant bilietų kainas. Šiuo metu atliekamas kompensuojamųjų vaistų rinkos tyrimas. Būtina, kad institucijos ne tik atsakingai įvertintų joms pateiktas rekomendacijas, bet ir imtųsi konkrečių veiksmų joms įgyvendinti.   

Po susitikimo Prezidentė pasirašė dekretą, kuriuo, Ministro Pirmininko teikimu, paskyrė Diną Lurje nauja Konkurencijos tarybos nare.

D. Lurje Konkurencijos taryboje dirba nuo 2011 m., šiuo metu vadovauja Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriui, turi tarptautinės darbo konkurencijos srityje patirties.

Konkurencijos tarybą sudaro pirmininkas ir keturi nariai. Tarybos nariai skiriami šešeriems metams, ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.03.11; 06:14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.