STT informuoja: žiniasklaidoje pateikta informacija klaidina visuomenę


STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba). Slaptai.lt nuotr.

Vienoje žiniasklaidos priemonių nebe pirmą kartą pasirodžiusi tendencinga informacija apie neva „neteisėtai, be teismo sankcijos“ Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rinktus įrodymus, fiksuojant prokurorų veiklą, yra neteisinga ir klaidinanti visuomenę.

STT atliko 2012 metais kriminalinės žvalgybos tyrimą dėl kyšininkavimo Kauno miesto apylinkės prokuratūroje. Dėl šio tyrimo metu vykdytų kriminalinės žvalgybos veiksmų buvo gauti visi reikalingi teismo ir prokurorų leidimai. Visi surinkti duomenys apie neteisėtą prokurorų elgesį buvo perduoti generaliniam prokurorui.

Generalinis prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį atlikti pavedė STT pareigūnams. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga buvo perduota Vilniaus apygardos teismui.

STT neklauso asmenų pokalbių ir kitais būdais nerenka informacijos be teismo sankcijos ir be STT tyrimus kontroliuojančių ir jiems vadovaujančių prokurorų leidimo.

Tai patvirtino ir Lietuvos apeliacinis teismas, 2017 m. sausio 13 d. nutartyje paneigdamas pirmosios instancijos teismo sprendimą ir konstatuodamas, kad „atlikti operatyviniai veiksmai yra teisėti, jų atlikimo metu gauti duomenys turi būti vertinami kaip įrodymai, gauti įstatyme nustatyta tvarka.“

Žiniasklaidos priemonė, informuodama visuomenę apie neva „neteisėtai, be teismo sankcijos“ STT rinktus įrodymus, klaidina visuomenę, todėl turėtų būti vertinama, kaip neatitinkanti tikrovė.

Informacijos šaltinis – Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)

2017.10.20; 00:01

print