Su Vokietijos ambasadore aptartos saugumo užtikrinimo priemonės Baltijos regione


Gruodžio 4 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadore Lietuvoje Jutta Schimitz aptarė Europos saugumo situaciją, saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione, dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, kitus saugumo ir gynybos klausimus.

„Pastaruoju metu pasaulis tapo labai nestabilus: kruvini teroristų išpuoliai, nelegalios migracijos srautai, jau nekalbant apie Rusijos agresiją Kryme ir Rytų Ukrainoje. Privalome skubiai reaguoti į visa tai“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Kalbėdamas apie saugumo užtikrinimą mūsų regione, ministras J. Olekas teigė, kad Jungtinei Karalystei prisijungus prie JAV ir Vokietijos bendros Transatlantinės pajėgumų stiprinimo ir mokymo iniciatyvos (angl. Transatlantic Capability Enhancement and Training, TACET), Lietuva tikisi, kad šių trijų didžiųjų šalių kariniai vienetai bus dislokuojami ir mūsų regione.

Ministras taip pat pabrėžė Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijų pasirašytos sutarties dėl haubicų „PzH2000“ įsigijimo svarbą, nes tai itin prisidės stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus.

Susitikimo metu ministras J. Olekas padėkojo Vokietijai už paramą dalyvaujant NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, atsiųstas rotacines pajėgas į mūsų regioną, skirtus karininkus į Vilniuje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą – šalis šiam vienetui skyrė tris savo atstovus. Šiemet Lietuvoje pratybose ir mokymuose dalyvavo daugiau nei 500 vokiečių karių. Vokietija buvo dislokavusi pėstininkų kuopą su karine technika, vokiečių kariai dalyvavo lapkritį Lietuvoje vykusiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2015“.

Vokietijos ambasadorė pabrėžė, kad Vokietija ir kitais metais teiks NATO sutartas saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione.

Kalbėdamas apie būsimą NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, ministras J. Olekas akcentavo, kad jame svarbu sutarti dėl tolesnių Aljanso saugumo užtikrinimo priemonių Baltijos regione. „Siekiame, kad mūsų regione dislokuotos rotuojamos NATO pajėgos būtų padidintos iki bataliono dydžio kiekvienoje Baltijos šalyje“, – susitikimo metu kalbėjo J. Olekas.

XXX

Lietuva ir Vokietija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 1994 m., kai buvo pasirašytas pirmasis dvišalis gynybinio bendradarbiavimo susitarimas. Šalys bendradarbiauja kovinio rengimo, mokymų, ginkluotės ir įrangos remonto ir įsigijimų srityse.

Nuo 1994 m. įvairias Vokietijos karinio mokymo įstaigas, tarp jų ir Bundesvero vadų akademiją, baigė per 300 Lietuvos karių. Vokietijos atstovai prisidėjo vystant karinio mokymo sistemą Lietuvoje, teikė ekspertinę paramą. Vokietijos karininkai aktyviai dalyvauja Baltijos gynybos koledžo veikloje: Vokietija siunčia savo dėstytojus ir studentus į šią bendrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyresniųjų karininkų rengimo instituciją.

Nuo 2014 m. vidurio Vokietijos Bundesvero karininkas eina koledžo komendanto pavaduotojo pareigas. 

Vokietijos karių kontingentai ir naikintuvai penkis kartus buvo dislokuoti Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, iš kur vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, du kartus atsiuntė savo naikintuvus į Amario aviacijos bazę Estijoje sustiprinti šią NATO misiją mūsų regione.

Nuotraukoje: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorė Lietuvoje Juta Šimitz (Jutta Schimitz).

2015.12.05; 05:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *