Suomija oficialiai tapo 31-ąja NATO nare


Suomijos vėliavos

Briuselis, balandžio 4 d. (dpa-ELTA). Suomija antradienį oficialiai tapo 31-ąja NATO nare, Aljansui priėmus valstybės stojimo dokumentus.
 
Tai reiškia, kad nuo šiol Suomijai taikomas NATO 5-asis straipsnis, pagal kurį sutariama, jog ataka prieš vieną NATO narę laikoma viso Aljanso užpuolimu.
 
Suomija dėl narystės NATO kreipėsi 2022 m. gegužę. Šalis tokį savo sprendimą motyvavo Rusijos visapusiška invazija į Ukrainą. Suomija į NATO duris pasibeldė kartu su kaimynine Švedija – buvo tikimasi, kad abi šalys į Aljansą bus priimtos vienu metu. Tačiau Švedijos narystei pasipriešino NATO narė Turkija. Bet kokiems sprendimams dėl Aljanso plėtros būtinas vienbalsis visų NATO šalių narių pritarimas.
 
Suomijai antradienį oficialiai tapus Aljanso nare, šalis užbaigė savo ilgus dešimtmečius puoselėtą neutralumo politiką. Suomija turi 1 340 kilometrų ilgio sieną su Rusija.
 
Antradienį šalia NATO būstinės suplevėsuos Suomijos vėliava. Tuomet Suomija kaip visateisė NATO narė primą kartą dalyvaus Aljanso užsienio reikalų ministrų susitikime.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2023.04.05; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *