Suomija pirks amerikietiškų naikintuvų


NATO oro pajėgų naikintuvas

Helsinkis, vasario 11 d. (ELTA). Suomija pasirašė sutartį su JAV kompanija „Lockheed Martin“ dėl daugiafunkcių naikintuvų „F-35A Lightning II“ pirkimo. Tai penktadienį pranešė Suomijos vyriausybė.
 
„Gynybos ministras Anttis Kaikkonenas pasirašė sutartį penktadienį Helsinkyje. Ji sudaryta su naikintuvų gamintoja „Lockheed Martin“ ir variklių gamintoja „Pratt & Whitney“, – sakoma pranešime.
 
Suomijos vyriausybė gruodžio 10 d. davė leidimą šalies ginkluotųjų pajėgų logistikos padaliniui pasirašyti sutartį su JAV vyriausybe dėl daugiafunkcių naikintuvų įsigijimo. Šiuo metu Suomijos karinių oro pajėgų naudojamus naikintuvus „F/A-18 Hornet“ pakeis naikintuvai „F-35A Lightning II“. Iš viso bus nupirkti 64 orlaiviai.
 
Prieš tai Suomija nusiuntė kelioms bendrovėms kvietimus dalyvauti konkurse, kurį ji paskelbė, kad pakeistų savo naikintuvus „F/A-18 Hornet“, pradėtus naudoti 1995 metais. Pateikti savo variantus buvo pasiūlyta gamintojams iš keturių šalių: Didžiosios Britanijos, Švedijos, Prancūzijos ir JAV. Omenyje buvo turimos naikintuvų markės „Boeing F/A-18“, „Dassault Rafale“, „Eurofighter Typhoon“, „Lockheed Martin F-35“ ir „Saab Gripen“. Šių metų balandį šalis gavo galutinius kompanijų pasiūlymus.
 
Nauji lėktuvai Suomijai atsieis apie 9,4 mlrd. eurų.
 
1995 metais Suomijos įsigytų 64 naikintuvų „F/A-18 Hornet“ eksploatavimo laikas baigsis 2030 metais.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.12; 06:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *