Suomijoje užpultas parlamento rinkimų kandidatas


Kumštis. Slaptai.lt nuotr.

Helsinkis, kovo 25 d. (dpa-ELTA). Likus kiek daugiau nei savaitei iki Suomijos parlamento rinkimų, šalies vadovai pasmerkė šeštadienį įvykdytą išpuolį prieš konservatorių kandidatą.
 
Prezidentas Saulis Niinistö ir ministrė pirmininkė Sanna Marin griežtai kritikavo sostinėje Helsinkyje įvykdytą išpuolį prieš 68 metų Beną Zyskowiczių.
 
Pasak B. Zyskowicziaus, 30-40 metų amžiaus vyras jį įžeidinėjo ir grasino nužudyti. Užpuolikas plūdo planuojamą Suomijos narystę NATO ir judaizmą.
 
B. Zyskowiczius yra pirmasis žydas, dalyvaujantis Suomijos parlamento rinkimuose.
 
Paskui užpuolikas sumušė B. Zyskowiczių, šis parkrito ant žemės, kaip matyti nuotraukose, kurias užfiksavo jo rinkimų štabo darbuotojai. Užpuoliką sulaikė policija.
 
Suomija naują parlamentą rinks balandžio 2 dieną. Dėl kaimyninės Rusijos invazijos į Ukrainą ji pakeitė savo istoriškai neutralią poziciją ir pateikė paraišką dėl narystės NATO gynybos aljanse.
 
S. Marin išpuolį pavadino „šokiruojančiu ir visiškai smerktinu“. „Kiekvienas turi turėti teisę į taikią kampaniją be smurto grėsmės. Išpuolis prieš kandidatą yra išpuolis prieš demokratiją“, – sakė ji.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2023.03.26; 06:21
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *