Suomijos parlamento rinkimus laimėjo socialdemokratai


Suomija: Socialdemokratų partijos lyderis Anttis Rinnė ir jo žmona Heta Ravolainen-Rinnė džiaugiasi partijos pergale šalies parlamento rinkimuose. EPA-ELTA nuotr.
Sekmadienį įvykusius Suomijos parlamento rinkimus laimėjo Socialdemokratų partija. Tai pirmadienį pranešė šalies Teisingumo ministerija.

Socialdemokratai surinko 17,7 proc. balsų ir gaus parlamente 40 vietų. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė nacionalistinė Tikrųjų suomių partija (17,5 proc. ir 39 vietos) ir Nacionalinė koalicinė partija (16,9 proc. ir 38 vietos).

Tik ketvirtoje vietoje atsidūrė valdančioji premjero Juhos Sipila Centro partija (13,9 proc. ir 31 mandatas). Centristai prarado 18 mandatų. Penkta liko Žaliųjų sąjunga – 11,4 proc.

Kitos partijos surinko mažiau kaip 10 proc. balsų. 

Galutiniai rinkimų rezultatai bus paskelbti balandžio 17 d.

Nė viena partija negavo daugiau kaip 20 proc. rinkėjų balsų – pirmą kartą šalies istorijoje. Naujajame parlamente moterų atstovavimas bus rekordinis – jos sudarys 47 proc. visų deputatų. 

Rinkimų rezultatai ir socialdemokratų pergalė nėra staigmena – partija pastoviai pirmavo visose apklausose. Bet jie vieni negalės sudaryti vyriausybės ir turės formuoti valdančiąją koaliciją.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.15; 11:00
print