Suomijos premjerė ateityje greičiausiai prašys NATO narystės


Suomijos premjerė Sanna Marin. EPA-ELTA nuotr.

Madridas, sausio 26 d. (ELTA). Suomijos vyriausybės nuomone, svarbu išsaugoti galimybę prašyti NATO narystės ateityje. Tai trečiadienį per spaudos konferenciją Madride pareiškė Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin, kuri lankosi Ispanijoje su vizitu.
 
„Aš nespekuliuosiu tema, ką padarys ar nepadarys Rusija, – sakė ji. – Labai svarbu rasti diplomatinį kelią padėčiai deeskaluoti“. „Taip pat svarbu, kad ES išliktų vieninga, – pridūrė premjerė. – O dėl NATO, tai Suomija turi galimybę paprašyti priimti ją į Aljansą, bet dabar tai nesvarstoma“.
 
„Tam prireiks daugumos Suomijos parlamente, taip pat (stojimui į NATO pritariančių) Suomijos piliečių daugumos, ko dabar nėra“, – patikslino S. Marin. Tačiau ji pabrėžė, kad „galimybė prašyti priėmimo į NATO ateityje yra svarbi“.
 
Spaudos konferencijoje dalyvavęs Ispanijos premjeras Pedras Sánchezas savo ruožtu atkreipė dėmesį į būtinybę dialogu sureguliuoti Ukrainos krizę. „Jeigu įvyks tai, ko niekas nenori (agresija prieš Ukrainą), prieš Rusiją bus imtasi griežtų sankcijų“, – pareiškė jis.
 
Rusija prie Ukrainos sienos sutelkė dešimtis tūkstančių kareivių, o tai sukėlė nerimą, kad Europoje gali prasidėti didelis ginkluotas konfliktas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.27; 07:28
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *