Švedija nepripažins 1915-ųjų įvykių „armėnų genocidu“


Švedijos URM ministrė Margot Valstrem

Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Valstrem žurnalistams surengtoje specialioje konferencijoje pareiškė, kad „bus labai sunku 1915-ųjų metų karinius susirėmimus pripažiti prieš armėnus nukreiptu genocidu“. Švedijos diplomatijos vadovė M.Valstrem šitaip atsakė žurnalistams, klausiusiems, ar Švedijos vyriausybė palaimins specialų įstatymą dėl „armėnų genocido“.

„Kad būtų įmanoma kaltinti valstybę vykdžius genocidą, reikalingi rimti, neginčijami įrodymai“, – pabrėžė Švedijos diplomatijos vadovė. Ji dar pridūrė, jog Švedija sudarė specialią komisiją, į kurią įtraukta kompetetingų istorikų. Būtent tie istorikai dabar specialiai domisi tuometinėje Osmanų imperijoje 1915-aisiais metais nutikusiais įvykiais.

Kaip tvirtino Švedijos URM vadovė, karinius veiksmus pripažinti genocidu labai keblu dar ir todėl, kad jau nėra likusių gyvų liudininkų, kurių pasakojimais būtų galima pasiremti. Ji neneigia, kad kai kurios valstybės 1915 metų karines operacijas yra įvardijusios „prieš armėnus nukreiptu genocidu“. Bet Švedijos URM vadovė mano, kad tai – „bloga praktika“.

Informacijos šaltinis – slaptai.lt

2019.07.07; 19:02

print