Švedija pakeitė požiūrį į kaukių dėvėjimą


Švedija penktadienį pakeitė oficialią poziciją dėl kaukių dėvėjimo ir paskelbė rekomendaciją dėvėti kaukes viešajame transporte piko valandomis, nors anksčiau Švedijoje kaukės nebuvo laikomos kovos su COVID-19 pandemija būdu, išskyrus medicinos įstaigose.
 
Premjeras Stefanas Lofvenas paskelbė keletą naujų priemonių ir spaudos konferencijos metu teigė, jog Visuomenės sveikatos agentūra nuo šiol „rekomenduoja dėvėti kaukes, jas reikėtų dėvėti tam tikromis valandomis viešajame transporte“.
 
Visuomenės sveikatos agentūros direktorius Johanas Carlsonas pabrėžė, kad kaukės nėra saugaus atstumo laikymosi pakaitalas, todėl jos svarbios tais atvejais, kai saugaus atstumo užtikrinti neįmanoma.
 
„Nemanome, kad tai atneš ryškių pokyčių, tačiau esant tam tikroms situacijoms tai gali pagelbėti“, – teigė J. Carlsonas. Jis sakė, kad kaukių dėvėjimas gatvėse neatrodo labai reikšminga priemonė.
 
Premjeras S. Lofvenas taip pat paskelbė, kad gruodžio 24 d. restoranuose prie vieno staliuko galės sėdėti daugiausiai keturi žmonės, o po 20 val. nebebus parduodamas alkoholis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.19; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *