Švedijos muzikos akademija pašalino rusų dirigentą V. Gergijevą


Švedijos žemėlapis

Stokholmas, spalio 13 d. (AFP-ELTA). Rusų dirigentas Valerijus Gergijevas pašalintas iš Švedijos karališkosios muzikos akademijos užsienio nario pareigų už tai, kad nenorėjo pasmerkti Rusijos invazijos į Ukrainą, ketvirtadienį pranešė akademija.
 
Akademija, remdamasi informacija apie jo ryšius su Kremliumi ir Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, teigė pareikalavusi, kad V. Gergijevas pasisakytų prieš invaziją.
 
„Dėl jo glaudžių ryšių su Rusijos vyriausybe, kuri šiandien puola Ukrainą, manome, kad jis pasielgė taip, kad mes negalime sau leisti nuo to neatsiriboti“, – agentūrai AFP sakė akademijos prezidentė Susanne Ryden.
 
„Tai nepriimtina ir akademija negali būti su tuo siejama“, – pridūrė ji.
 
Nuo 2011 metų V. Gergijevas yra šios prestižinės Skandinavijos institucijos narys, užimantis garbės nario pareigas. Tai viena iš 10 Švedijos karališkųjų akademijų.
 
Europos koncertų salės jau anksčiau buvo paskelbusios rusų dirigentą nepageidaujamu asmeniu – Vokietijoje, kur jis buvo atleistas iš Miuncheno filharmonijos orkestro vadovo pareigų, taip pat Prancūzijoje ir Italijoje.
 
Milano „La Scala“ taip pat nušalino V. Gergijevą nuo dirigavimo P. Čaikovskio operai.
 
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios kai kurios kultūros įstaigos pradėjo drausti Rusijos menininkams dalyvauti pasirodymuose.
 
Klasikinės muzikos pasaulyje superžvaigždė sopranas Anna Netrebko pasitraukė iš Metropoliteno operos Niujorke, nes atsisakė išsižadėti savo paramos V. Putinui. Vėliau ji pasmerkė karą Ukrainoje, o jos interneto svetainėje nurodyta, kad ji vėl koncertuos Europoje.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.10.14; 07:16
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *