Sveiki atvykę, turtuoliai!


Kaip išsiaiškino "Süddeutsche Zeitung" žurnalistai, jaunesniajai Azerbaidžiano prezidento dukrai Arzu Alijevai priklauso ofšorinė firma Arbor Investment, o jos vyresniajai seseriai Leilai – ofšorinės kompanijos LaBelleza Holdings Limited ir Harvard Management Limited.

„Greitai užmirštami pavadinimai, sumanyti bizniui, kuris visiems laikams turi likti paslaptis“, – komentuoja straipsnio autoriai.

Pasak autorių, „Alijevai jau seniai įtariami, kad jie pasisavina pinigus ir kaupia juos „mokesčių oazėse“. Jie turi ryšių su Panama ir Britanijai priklausančiomis Virginijos salomis“.

„Firmų Portcullis Trustnet ir Commonwealth Trust Limited (CTL) duomenų vidaus bazėse, kurias išanalizavo "Süddeutsche Zeitung" kartu su žiniasklaidos partneriais, rastos prezidento dukterų pavardės, o taip pat kai kurių abejotinų veikėjų, bizniaujančių „mokesčių salų“ šešėlyje.

Pavyzdžiui, sąraše nurodomas Rusijos ir Izraelio karinės technikos kontrabandininkas Arkadijus Gaidamakas. Arba Miuleris Konradas Rautenbachas, briliantų prekeivis ir autokratinio Zimbabvės valdovo Roberto Mugabės padėjėjas.

Be jų, sąrašuose nurodyta begalinė daugybė sukčių, atėmusių pinigus iš indėlininkų per finansines piramides ir padėjusių nemažą dalį nesąžiningai susikrauto turto į ofšorines sąskaitas“, – rašo autoriai.

„Tokios šalys kaip Britanijai priklausančios Virginijos salos, Kuko ar Bahamų salos savo įstatymais sukūrė bazę idealiai slaptai pinigų saugyklai: ofšorines firmas. Tokiame mokesčių rojuje gali kaupti pinigus kas tik nori, ir apie tai niekas nesužinos. Nei finansų kontrolė, nei buvusi žmona, nei verslo partneriai, nei opozicija“, – primena leidinys.

Žurnalistų duomenimis, nuo 2008 metų Britanijai priklausančiose Virginijos salose užregistruotų trijų seserims Alijevoms priklausančių firmų direktorius yra iš Irano kilęs Hasanas Gozalas. Nei Alijevų šeima, nei pats Gozalas neatsakė į užklausimą apie firmų paskirtį.

Tačiau žurnalistai pažymi, kad viena iš Gozalui priklausančių firmų stato netoli Baku ištaigingą gyvenamąjį kompleksą, kurio vertė 2 mlrd. dolerių, statė Baku dangoraižių kompleksą „Liepsnojantys bokštai“ ir sudarė keletą kontraktų su valstybine naftos kompanija. Žurnalistai mano, kad Gozalas galėjo gauti šituos užsakymus mainais už firmas Virdžinijos salose.

Straipsnyje taip pat nurodoma, kad salų „nebylumu“ ilgai naudojosi Delten Holdings finansinės piramidės įkūrėjai, žadėję per minvestment.com portalą kasdienius dividendus nuo 1,4 proc. iki 1,7 proc., pradedant nuo minimalaus 15 dolerių indėlio.

„Dažnai žlungant finansinei piramidei išaiškėja, kad didelė dalis pinigų dingo. Tyrėjai tokiais atvejais įtaria, jog jie kažkur saugomi: ekonomiškai daugelio panašių sistemų šaknys siekia „mokesčių oazes“.

Taip buvo ir su Bernardu Medoffu, apgavusiu indėlininkus 50-čia milijardų dolerių ir 2009 metų birželį nuteistu 150-čiai metų kalėti“, – rašo autoriai. Pasak jų, tas pats galėjo atsitikti ir Delten atveju.

Newsazerbaijan.ru nuotraukoje: Eminas Adgalarovas, Leila Alijeva ir Arzu Alijeva "Ritz – Carlton Mascow" viešbutyje pristatant žurnalą "Baku".

Šaltinis: "Süddeutsche Zeitung"

2013.04.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *