Šventinę nuotaiką Vilniuje ir Kaune kuria menininkės Agnės Kišonaitės stilizuotos sniegenos


Šventinę nuotaiką Vilniuje ir Kaune kuria menininkės A. Kišonaitės stilizuotos sniegenos. SBA nuotr.

Originaliais meno kūriniais ir instaliacijomis garsėjančios menininkės Agnės Kišonaitės naujausi darbai – 3 sniegenos – šv. Kalėdų laukimo laikotarpiu papuošė šiais metais SBA atnaujintą Vienybės aikštę Kaune. Beveik 3 m. aukščio stilizuoti paukščiai sukurti ryškaus „Memphis“ stiliaus interpretacija. Vienybės aikštei sniegenos daugiau spalvų suteiks ne tik dieną. Jų subtilus apšvietimas šventinę nuotaiką kurs ir sutemus, sakoma pranešime spaudai.
 
„Kurdama meninius projektus visuomet siekiu netikėtumo efekto. Ieškant kalėdinio, šventinio simbolio nesinorėjo standartinių objektų – eglutės, elnių ar rogių. Viena iš mano kūrybos krypčių yra paukščiai, todėl, akiai užkliuvus už ryškiaspalvės sniegenos, supratau, kad tai puikus naujasis šv. Kalėdų simbolis. Man sniegena simbolizuoja snieguotą žiemą. Ypač pradžiugina jos ryškios spalvos ant sniego. Deja, šiais laikais per Kalėdas sniego būna retai, tačiau intensyvios mano sniegenų spalvos puikiai matysis ir besniegėje aplinkoje,“ – pasakoja menininkė A. Kišonaitė.
 
Anot jos, sniegenų dizainas netikėtas ir nematytas, jas norisi apžiūrėti iš visų pusių. Paukščiai sukurti interpretuojant vėl į madą grįžtantį 8-ojo dešimtmečio „Memphis“ stilių. Jam būdingos ryškios, kontrastingos spalvos, objekto skaidymas plokštumomis, todėl nenuostabu, kad jis mėgstamas jaunimo.
 
„Aš manau, kad menas turi džiuginti, sukurti tam tikrą nuotaiką, būti patrauklus. Jis turi skatinti domėtis, prieiti,-nusifotografuoti, suteikti estetinį pasigėrėjimą. O Kalėdos yra tas metas, kai gera nuotaika turi sklandyti visur. Todėl turime puošti ne tik namus, bet ir miesto bendrąsias erdves. Todėl smagu, kad verslas tam skiria dėmesio ir kalėdinę nuotaiką kuria ne banaliais blizgučiais, o stilingais, originaliais menininkų sukurtais darbais,“ – tikina A. Kišonaitė.
 
Pasak BLC verslo centro vadovės Lonedos Gražulevičienės, „Kaunas yra modernus miestas, kuriame persipina daugybė stilių, tad stilizuotos sniegenos čia organiškai pritampa. Ypač SBA atnaujintoje Vienybės aikštėje prie BLC verslo centro. (…) Tikiuosi, kad Agnės Kišonaitės sukurtos sniegenos trauks kauniečius jas apžiūrėti, pasidaryti asmenukę. Dieną jų ryškus spalvinis derinys pagyvins pilką aplinką, o naktį jas išryškins ir naujų spalvų suteiks skoningas LED apšvietimas.“
Šventinę nuotaiką Vilniuje ir Kaune kuria menininkės A. Kišonaitės stilizuotos sniegenos. SBA nuotr.
 
A. Kišonaitės sukurtos ryškiaspalvės „Memphis“ stilistikos tūrinės sniegenos kalėdinę nuotaiką kuria ir Vilniuje, išskirtinio dizaino „Green Hall“ verslo slėnyje, taip pat verslo centre „135“ Žalgirio gatvėje. O Kaune verslo centro „Kauno dokas“ apdailos elementai paryškinti dekoracijomis su spalvingomis sniegenomis ir panašios stilistikos ornamentais. Menininkės darbai SBA bendrovių „Urban Inventors“ bei „Capitalica Asset Management“ verslo centrus Vilniuje ir Kaune puoš visą šventinį laikotarpį.
 
A. Kišonaitės kūryba ryški, visuomet turinti aiškią žinutę. Ji kuria paveikslus, skulptūras, baldus, kilimus, instaliacijas. Per pastaruosius 10 m. ji ištobulino unikalią techniką, kai derinant įprastus paveikslus su trimačiais elementais sukuriamas šiuolaikiškas ir ryškus meno stilius. A. Kišonaitės sukurta kilimų kolekcija paukščių tematika 2015 m. buvo įvertinta Nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ prizu. Tais pačiais metais Lietuvoje sukurtas ir Honkonge eksponuotas daugiau nei 3 metrų aukščio „Lūpdažių bokštas“ pateko į Guinness‘o Pasaulio rekordų knygą. Dalį savo kūrybos A. Kišonaitė skiria labdarai. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.05; 13:20
print