Tel Avive užpultas Lenkijos ambasadorius


Antradienį Tel Avive buvo užpultas Lenkijos ambasadorius, reziduojantis Izraelyje. Tai – Marekas Magierowskis, praneša laikraštis „The Jerusalem Post“. 

Diplomatas spėjo nufotografuoti užpuoliką ir jo transporto priemonę, tai padėjo po 90 minučių sulaikyti vyrą. Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pasmerkė „šį ksenofobišką agresijos aktą“, rašo portalas „Wiadomosci.onet.pl“. 

Kaip pranešė trečiadienį Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Ewa Suwara, dėl šio incidento Izraelio ambasadorė Varšuvoje Anna Azari buvo iškviesta į URM.

Gautomis žiniomis, M. Magierowskis stovėjo prie Lenkijos ambasados pastato, kai užpuolikas „ėmė jį atakuoti veiksmais ir žodžiais“. Anot portalo, ambasadorius buvo pernelyg apstulbęs, kad suprastų užpuoliko žodžius, bet tai, ką išgirdo, skambėjo kaip „lenkas, lenkas“. 

Portalo „Do Rzeczy“ apžvalgininkas Marcinas Makowskis tviteryje teigia, kad Lenkijos ambasadorių užpuolė Izraelio architektas Arikas Ledermanas.

Pirmadienį Lenkijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad atšaukiamas Izraelio socialinės lygybės ministerijos generalinio direktoriaus Avio Coheno – Scalio vadovaujamos delegacijos vizitas į Varšuvą. 

„Paskutinę minutę Izraelis pakeitė delegacijos sudėtį, kas gali reikšti, kad derybose daugiausia dėmesio ketinama skirti turto grąžinimo klausimams, todėl Lenkija priėmė sprendimą atšaukti Izraelio pareigūnų vizitą“, – sakoma URM pranešime.

Pasak portalo „Wiadomosci“, Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis jau prieš savaitę sakė, kad Teisės ir teisingumo partijos vyriausybė „jokiai šaliai neleis reikšti pretenzijų“. Savo ruožtu partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis teigė, jog „tai mums turi būti sumokėta“, o „Lenkija neturi jokių įsipareigojimų“. Turto restitucijos klausimas taip pat tapo Lenkijos kraštutinių dešiniųjų rinkimų kampanijos tema. 

Izraelio delegacija turėjo atvykti į Varšuvą pirmadienį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.15; 17:23
print