Teroristas A. B. Breivikas liks kalėjime


Andersas Behringas Breivikas. EPA – ELTA fotografija

Oslas, kovo 18 d. (AFP-ELTA). Norvegijos dešinysis ekstremistas Andersas Behringas Breivikas liks kalėjime. Apeliacinis teismas penktadienį atsisakė iš naujo svarstyti jau atmestą A. B. Breiviko prašymą anksčiau laiko paleisti jį į laisvę. Paleisti A. B. Breiviką iš kalėjimo pirma laiko būtų „neatsakingas eksperimentas“, – pareiškė teisėjai.
 
A. B. Breivikas 2011 metų liepos 22 dieną Oslo vyriausybiniame kvartale susprogdino bombą, nužudydamas aštuonis žmones, o tada Utiojos saloje nušovė 69 žmones, dauguma kurių buvo jaunimo vasaros stovyklos dalyviai.
 
A. B. Breiviko prašymą dėl paleidimo anksčiau laiko vasario pradžioje atmetė pirmosios instancijos teismas. Teisėjų manymu, 43-erių žudikas yra lygiai toks pat pavojingas, kaip ir 2011-aisiais.
 
Dešinysis ekstremistas 2012 metais buvo nuteistas 21 metų laisvės atėmimo bausme su galimybe pratęsti ją, kol jis bus laikomas grėsme visuomenei. Tada tai buvo griežčiausia įmanoma bausmė. Dabar įstatymai sugriežtinti ir galimos ilgesnė kalinimo bausmės.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.03.19; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *