Traukinyje sulaikyta Rusijos karinė komanda civiliais drabužiais


Ketvirtadienio vakarą tranzitiniame traukinyje Kaliningradas-Maskva sulaikyta keturių asmenų karinė komanda iš Rusijos su civiliais drabužiais.

„Vakar apie 21 val. Kaliningradas – Maskva tranzitiniame traukinys atvyko į Kybartų kontrolės punktą, pasieniečiai su kariškių judėjimo kontrolės centro atstovu tikrino dokumentus. Vienoje kupė keturi vyrai važiavo civiliais drabužiais, bet tikrinant dokumentus buvo išsiaiškinta, kad jie yra Rusijos kariškiai“, – Eltai pasakojo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Pasak VSAT atstovo, grupė karių traktuojama kaip karinė komanda, kuriai reikalingas leidimas kirsti Lietuvos sieną tranzitu.

„Šiuo atveju jie to leidimo neturėjo, todėl buvo išlaipinti iš traukinio, jiems surašytas atsisakymas leisti kirsti Lietuvos sieną ir po maždaug trijų valandų, apie 23 val., jie buvo grąžinti į Rusiją iš Lietuvos į Kaliningrado sritį važiuojančiu traukiniu“, – sakė G. Mišutis.

Pasak VSAT atstovo, per pastarąjį laikotarpį tai pirmas toks atvejis, kai sulaikyta be reikalingų dokumentų važiavusi karinė komanda.

„Tokių atvejų buvo anksčiau, maždaug prieš dešimtmetį dažniau pasitaikydavo“, – sakė G. Mišutis.

Važiavę vyrai iš Rusijos buvo 28-36 metų amžiaus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.02; 02:30

print