Turkija žemės drebėjimų žalą ekonomikai įvertino dešimtimis milijardų dolerių


Turkija žemės drebėjimų žalą ekonomikai įvertino dešimtimis milijardų dolerių. EPA-ELTA nuotr.

Stambulas, vasario 12 d. (ELTA). Du galingi žemės drebėjimai, per kuriuos Turkijoje žuvo daugiau nei 29 000 žmonių, šalies ekonomikai pridarys daugiau kaip 84 mlrd. dolerių žalos, arba apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
 
Apie tai, kaip skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“,  pranešė Turkijos įmonių ir verslo konfederacija.
 
Konfederacijos prognozėmis, dėl žemės drebėjimų gyvenamiesiems pastatams padaryta žalos už maždaug 70,8 mlrd. JAV dolerių, o nacionalinėms pajamoms – dar už 10,4 mlrd. dolerių.
 
Darbo jėgos praradimas Turkijos ekonomikai atsieis 2,9 mlrd. dolerių. Žemės drebėjimai smarkiai paveikė 10 provincijų ir 13,5 mlrd. gyventojų šalies pietryčiuose, taip pat kaimyninėje Sirijoje.
 
Dėl žalos Turkijos infrastruktūrai, įskaitant kelius, elektros tinklus, ligonines ir mokyklas, šalies biudžeto deficitas šiais metais gali viršyti 5,4 proc. BVP, palyginti su oficialiai prognozuojamu 3,5 proc. rodikliu.
Turkija dėl žemės drebėjimų patyrė milžinišką žalą. EPA-ELTA nuotr.
 
Pirminiais „Bloomberg Economics“ skaičiavimais, su stichine nelaime susijusios išlaidos, įskaitant atstatymo darbus, gali siekti apie 5,5 proc. BVP.
 
Naujausiais duomenimis, Turkijoje žuvusiųjų skaičius išaugo iki 29 605. Kaimyninėje Sirijoje, kiek žinoma, žuvo mažiausiai 3 575 žmonės, 5 276 buvo sužeisti.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.02.13; 04:53
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *