Turkijoje toliau liepsnoja miškai


Tūkstančiai ugniagesių Turkijoje toliau kovoja su jau savaitę liepsnojančiais miškų gaisrais. Antradienį nuo liepsnų į saugias vietas vėl teko evakuoti gyventojus ir turistus. Marmario kurorte prie Egėjo jūros ūkininkai savo galvijus iš degančių tvartų gynė į paplūdimius. Milo mieste ugnis priartėjo prie šiluminės elektrinės. Situacija labai rimta, vaizdo įraše tviteryje sakė meras.
 
Turkijos vyriausybės duomenimis, nuo praėjusios savaitės visoje šalyje registruoti 145 gaisrai. Devyni jų pirmadienį dar nebuvo užgesinti. Su ugnimi kovoja per 5 000 ugniagesių.
 
Pirmadienį ES į Turkiją nusiuntė gesinimo lėktuvų, kad padėtų kovoti su miškų gaisrais. Tai didžiausi gaisrai Turkijoje per daugiau kaip dešimtmetį. Nuo metų pradžios, žinybų duomenimis, liepsnos jau nuniokojo beveik 95 000 hektarų plotą.
 
Gaisrai Turkijoje iki šiol pareikalavo aštuonių žmonių gyvybių.
 
Turkijoje rekordinės virš 40 laipsnių temperatūros daugelyje miestų rekordiškai išaugino ir elektros suvartojimą. Dėl to tokiuose didmiesčiuose, kaip Stambulas ir Ankara pirmadienį vis nutrūkdavo elektros energijos tiekimas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.04; 07:40
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *