Ukraina patiria kibernetinę ataką


Kijevas, vasario 23 d. (AFP-ELTA). Ukrainą patiria „didžiulę“ kibernetinę ataką, trečiadienį pranešė aukštas paregūnas – pagrindinės vyriausybės ir užsienio reikalų ministerijos interneto svetainės atsisako atsidaryti.
 
Ministro pirmininko pavaduotojas Mykailo Fiodorovas sakė, kad ataka prasidėjo vėlyvą popietę ir paveikė kelis bankus bei oficialias svetaines, bet nenurodė jos kilmės.
 
Oficialių Ukrainos ministrų kabineto ir užsienio reikalų ministerijos svetainių nebuvo galima atidaryti, kai AFP trečiadienį mėgino jas pasiekti. Tačiau veikė dauguma pagrindinių Ukrainos naujienų svetainių, taip pat bankų ir pagrindinių viešųjų įstaigų svetainės.
 
M. Fiodorovas sakė, kad veikiančioms svetainėms pavyko „perjungti srautą į kitą tiekėją, kad būtų sumažinta žala“.
 
Praėjusią savaitę kelias valandas neveikė kelių ministerijų ir bankų svetainės, pareigūnai teigia, kad ataka (DDoS) buvo surengta iš Rusijos.
 
Ukraina atsidūrė ant Rusijos invazijos slenksčio, kai Kremlius pripažino dviejų Ukrainos rytinių separatistinių regionų nepriklausomybę ir prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė į Rytų Ukrainą kariuomenę, o aplink šios šalies sienas per pastarąsias savaites sutelkė iki 160 tūkst. karių.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.02.24; 08:03
print