Ukraina patvirtino Rusijos remiamų separatistų generolo žūtį


Rusų aukšto rango karininkų, žuvusių Ukrainoje, – vis daugiau

Kyjivas, birželio 6 d. (dpa-ELTA). Ukrainos kariuomenė patvirtino aukšto rango prorusiškų separatistų generolo žūtį mūšio lauke, prieš tai sekmadienį apie tai pranešė Rusijos valstybinė televizija.
 
Separatistinės vadinamosios Donecko liaudies respublikos 1-ojo armijos korpuso vadas generolas majoras Kutuzovas buvo „oficialiai denacifikuotas ir demilitarizuotas“, sekmadienio vakarą pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Strateginės komunikacijos administracija, tai paskelbė naujienų svetainė „Ukrainska Pravda“.
 
Pranešama, kad Kutuzovas žuvo vadovaudamas Rusijos puolimui kaime netoli Popasnos miesto Luhansko srityje Rytų Ukrainoje. Ukrainos kariuomenė anksčiau sakė, kad Rusijos puolimas buvo nesėkmingas ir kad priešas buvo priverstas trauktis ir patyrė „didelių nuostolių“.
 
Vasario 24-ąją prasidėjus invazijai į Ukrainą jau žuvo keli Rusijos generolai, nors Maskva oficialiai patvirtino tik keturių jų žūtį. Ukraina vienu metu tvirtino, kad per konfliktą žuvo net septyni generolai, bet vėliau paaiškėjo, kad du iš jų gyvi.
 
Kyjivo gynybos ministerija sekmadienį perspėjo apie galimus naujus raketų smūgius Kyjivui, sostinei patyrus pirmąsias nuo balandžio tokias atakas. „Visuomet buvome skaidrūs sakydami, kad Kyjivui nuolat gresia pavojus“, – sekmadienį sakė gynybos viceministrė Hanna Maliar.
Net daugeliui gyventojų nuo konflikto pradžios grįžus į sostinę, „vis tiek turėtume suprasti, kad karas yra karštojoje fazėje ir Kyjivas išlieka pagrindiniu Rusijos Federacijos taikiniu“, pridūrė ji.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.06.06; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *