Ukraina ruošiasi deportuoti propagandos skleidimu kaltinamą Rusijos žurnalistę


Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) deportuos Rusijos žurnalistę, Kijevo kaltinamą antiukrainietiškos propagandos skleidimu, trečiadienį informavo tarnybos atstovė. Apie tai paskelbta praėjus dienai po to, kai SBU į šalį uždraudė atvykti dviem ispanų žurnalistams, informuoja „Reuters“.

Rusijos Pirmasis kanalas kiek anksčiau pranešė, kad Kijeve buvo pagrobta viena jo reporterių. Kanalo atstovai teigė, kad nežinomi užpuolikai žurnalistę Aną Kurbatovą pagriebė prie jos namų, įsodino į automobilį ir nuvažiavo.

„Rusijos propagandininkė Ana Kurbatova bus priverstinai sugrąžinta į Rusiją“ – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė SBU atstovė Olena Gitlianska.

„Šiuo metu tvarkomi oficialiai jos deportacijai reikalingi dokumentai. Toks pat likimas laukia visų, kurie sau leis diskredituoti Ukrainą“, – pridūrė SBU atstovė.

Naujienų agentūrai „Reuters“ susisiekus su O. Gitlianska, ji nesutiko atsakyti į klausimus apie tai, ar, ir kaip, A. Kurbatova buvo sulaikyta. Rusijos pirmojo kanalo teigimu, žurnalistė anksčiau buvo sulaukusi grasinimų iš asmenų, kuriems nepatiko jos žurnalistinis darbas.

Antradienį SBU pranešė uždraudusi į Ukrainą atvykti dviem ispanų žurnalistams dėl to, kaip šie nušvietė karą Donbaso regione. Žiniasklaidos grupės tokį SBU žingsnį pasmerkė kaip išpuolį prieš žodžio laisvę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.31; 01:55

print