Ukraina: suimti riaušių Naujuosiuose Sanžaruose kurstytojai


Poltavos teismas paskyrė kardomąją priemonę suėmimą keturiems asmenims, kurie, kaip įtariama, kurstė masines riaušes per protesto akcijas Naujuosiuose Sanžaruose prieš iš Kinijos evakuotų žmonių įkurdinimą gyvenvietėje.
 
Tai antradienį pranešė Poltavos srities policijos atstovas spaudai Jurijus Sulajevas.
 
„Keturiems įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 60 parų“, – cituoja pareigūną naujienų agentūra UNN. Pasak J. Sulajevo, dabar policija ieško penkto įtariamojo.
 
Vasario 22 d. namų areštas buvo paskirtas masinių protestų dalyviui, kuris per riaušes Naujuosiuose Sanžaruose nukreipė automobilį į nacionalinės gvardijos pareigūnus.
 
Vasario 20 d. Ukrainos valdžia lėktuvu evakavo iš Kinijos Uhano miesto, kur prasidėjo koronaviruso protrūkis, 73 žmones – 45 Ukrainos piliečius ir 28 užsieniečius. Iš Charkovo oro uosto žmonės autobusais buvo vežami dviejų savaičių karantinui į Ukrainos nacionalinės gvardijos sanatoriją Poltavos srities Naujųjų Sanžarų gyvenvietėje. Žinia apie žmonių, evakuotų iš Kinijos, įkurdinimą miestelyje sukėlė vietos gyventojų protestus. Jie mėgino užblokuoti kelią ir nepraleisti kolonos į sanatorijos teritoriją, apmėtė akmenimis autobusus ir juos lydėjusius policininkų automobilius. Devyni pareigūnai buvo sužeisti.
 
Dėl masinių riaušių Poltavos srities policija iškėlė penkias baudžiamąsias bylas.
Dabar padėtis Naujuosiuose Sanžaruose rami, čia budi 320 Ukrainos nacionalinės gvardijos kariškių, 70 policininkų ir 16 valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos darbuotojų. Kol kas nė vienam iš evakuotųjų nenustatytas koronavirusas.
 
Naujojo koronaviruso Covid-19 sukeltos pneumonijos protrūkis buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinijos Uhano mieste, kuriame gyvena 12 milijonų žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija pripažino jį tarptautinio masto nepaprastąja situacija. Be Kinijos, infekuotųjų rasta daugiau kaip 30-yje šalių.
 
Kinijos valdžia iki šiol patvirtino apie 80 tūkstančių užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, 2663 infekuotieji jau mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.26; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *