Ukrainoje – parlamento rinkimai


Ukrainoje sekmadienį vyksta parlamento rinkimai. Balsavimo teisę juose turi 30 mln. rinkėjų. Jie nuspręs, kam atiteks 424 Aukščiausiosios Rados mandatai.
 
Favorite laimėti rinkimus laikoma naujoji prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Tautos tarnas“. Iš viso vietų Aukščiausioje Radoje siekia 22 partijos. Antroji vieta prognozuojama prorusiškai partijai „Opozicijos platforma – Už gyvenimą“.
 
Pagrindinės politinės problemos Ukrainoje ir toliau lieka kerojanti korupcija bei konfliktas su prorusiškais separatistais šalies rytuose.
 
„Tautos tarnas“ savo interneto svetainėje rašė: „Didžiausias prioritetas yra išvaduoti šalį nuo korupcijos, apiplėšinėjimo, kyšininkavimo ir tariamų šventųjų“. Didžioji dalis gyventojų sutinka, kad V. Zelenskio pirmtakui Petro Porošenkai nepavyko pažaboti korupcijos. „Transparency International“ korupcijos indekse Ukraina yra 120 vietoje iš 180 šalių.
 
V. Zelenskis per savo rinkimų kampaniją sustiprino viltis, kad bus užbaigtas penkerius metus trunkantis karas Rytų Ukrainoje. Separatistų teritorijose Donecke ir Luhanske rinkimai nevyksta.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.21; 06:00
 
 
print