Ukrainos ambasadorius – apie V. Zelenskio atsakymą B. Wallacui: „Nesveikas sarkazmas“


Volodymyras Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, liepos 13 d. (ELTA). Ukrainos prezidentas pasitelkė „nesveiką sarkazmą“, komentuodamas Didžiosios Britanijos gynybos ministro Beno Wallace’o norą išgirsti iš ukrainiečių daugiau dėkingumo už karinę pagalbą. Tokią nuomonę interviu britų televizijos kanalui „Sky News“ išsakė Ukrainos ambasadorius Londone Vadymas Prystaika, praneša UNIAN.
 
„Manau, jog V. Zelenskio atsakyme buvo šiek tiek sarkazmo, kai jis pareiškė, kad kiekvieną rytą pabudus reikia skambinti B. Wallace’ui ir jam dėkoti. Nemanau, kad tai sveikas sarkazmas. Neturėtume rodyti rusams, kad tarp mūsų esama kažko tokio. Jie turi žinoti, kad mes dirbame kartu“, – sakė ambasadorius.
 
V. Prystaika pažymėjo, kad prireikus B. Wallace’as gali paskambinti jam į ambasadą ir aptarti bet kokį klausimą.
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. EPA – ELTA foto

Ukrainos diplomatas taip pat priminė, kad, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, JAV taip pat ne itin džiaugėsi atkakliais Didžiosios Britanijos prašymais teikti jai karinę pagalbą. Tačiau galiausiai amerikiečių kariai stojo į karą britų pusėje.
 
„Mes nesitikime, kad už mus kas nors kovos. Mes prašome tik karinės technikos”, – sakė V. Prystaika.
 
NATO viršūnių susitikimo Vilniuje kuluaruose Didžiosios Britanijos gynybos ministras B. Wallace’as pasiskundė, kad ukrainiečiai pernelyg atkakliai reikalauja ginklų ir nelabai aktyviai reiškia dėkingumą už jų  tiekimą.
 
Per savo spaudos konferenciją V. Zelenskis sarkastiškai pakomentavo jo žodžius: „Mes visada buvome dėkingi ir visada dėkojame. Aš tiesiog nežinau, kaip mes dar turime dėkoti. Galime rytą pabusti ir dėkoti ministrui. Tegul jis man parašo, kaip reikia dėkoti”.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.07.14; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *