Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas įžengė į trečiąjį etapą


Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. KAM nuotr.

Kyjivas, rugsėjo 12 d. (AFP-ELTA). Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas įžengė į naują, trečiąjį etapą, o tam sąlygas sudarė ginklų tiekimas iš Vakarų, pareiškė šalies gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.
 
„Kontrpuolimas įžengė į trečiąjį etapą“, – interviu Prancūzijos dienraščiui „Le Monde“ teigė O. Reznikovas. Pasak jo, pirmajame etape buvo bandoma sustabdyti Rusijos kariuomenės puolimą, antrajame – „stabilizuoti frontą ir išbandyti jų pasipriešinimo pajėgumus“, o trečiajame – atsikovoti savo pozicijas, pradedant nuo šalies pietų ir šiaurės.
 
„Mūsų kariuomenės vadai sukūrė planą pagal ginkluotę, kurią esame gavę iš savo partnerių: pradėjome naudodami mobiliąsias artilerijos sistemas HIMARS, kad galėtume atkirsti priešo tiekimo linijas ir sunaikinti degalų ir ginklų sandėlius“, – interviu kalbėjo ministras.
 
O. Reznikovo teigimu, Prancūzija neseniai pažadėjo jo šaliai dar vieną pagalbos paketą. „Negaliu atskleisti detalių, tačiau jame esama labai gerų dalykų. Esu patenkintas“, – tikino jis.
HIMARS. Wikipedia.org
 
Kiek anksčiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad praėjusį savaitgalį atkovojo dešimtis miestų ir gyvenviečių, įskaitant strategiškai svarbų Iziumą. Ukrainos politinė vadovybė taip pat apkaltino Rusijos pajėgas, kad atsitraukdamos šios taikosi į nacionalinį elektros tinklą ir šalies rytuose sukėlė plataus masto elektros energijos tiekimo pertrūkį.
 
O. Reznikovas pridūrė, kad netolimoje ateityje „viskas vyks serijomis“. „Tai atrodys kaip sniego gniūžtė – ji pradės ridentis ir vis didės… ir galiausiai antra pagal dydį pasaulio kariuomenė bus priversta atsitraukti“, – teigė gynybos ministras.
 
Jis pakartojo, kad Ukraina skelbs pergalę, kai atsiims visas Rusijos iki šiol okupuotas teritorijas, įskaitant 2014 m. aneksuotą Krymą.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.09.13; 06:25
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.