Ukrainos gynybos ministras sako galįs atsistatydinti


Oleksijus Reznikovas. EPA – ELTA foto

Kyjivas, vasario 5 d. (ELTA). Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas kitą savaitę gali pasitraukti iš šio posto, o jį pakeistų žvalgybos vadas Kirilas Budanovas, remdamasi šaltiniais prezidentūroje ir vyriausybėje pranešė „Ukrainskaja pravda“.
 
Šaltinių teigimu, prezidento administracijoje niekam nekyla abejonių dėl to, kad O. Reznikovas privalo likti prezidento komandoje, o šiuo metu svarstoma, kokiais pareigas jis galėtų užimti.
 
O. Reznikovas gali būti paskirtas teisingumo ministru, o šias pareigas dabar užimantis Denisas Maliuska taptų Ukrainos ambasadoriumi vienoje iš Europos valstybių.
 
Tuo metu gynybos ministro postas tektų K. Budanovui, kuris dabar vadovauja Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiajai žvalgybos valdybai. Teigiama, kad jis jau ieško, kas galėtų jį pakeisti, bet pats ne itin nori tapti gynybos ministru nes „ten daug biurokratijos“, tačiau laiko apmąstymams liko mažai.
 
Duodamas interviu „Ukrainskaja pravda“, O. Reznikovas sakė, kad pokalbių apie jo atsistatydinimą nebūta, bet kiekvienas pareigūnas privalo suprasti, kad savo poste neliks visą gyvenimą. Todėl jis sako esąs pasirengęs bet kokiai įvykių eigai.
 
Naujienų agentūra „Ukrinform“ pranešė, kad vėliau per spaudos konferenciją Kyjive ministras sakė pasitrauksiąs jeigu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nuspręs, kad tai būtina.
Kirilas Budanovas, Ukrainos žvalgybos vadovas
 
„Unian“ primena, kad anksčiau žiniasklaida pranešė, jog Gynybos ministerija maisto produktus kariams pirko neva už per dideles kainas. O. Reznikovas tai neigė, bet Nacionalinis antikorupcijos biuras (NABU) pradėjo tyrimą, o viceministras Viačeslavas Šapovalovas atsistatydino.
 
Vasario 3 d. paaiškėjo, kad kai kurie Gynybos ministerijos pareigūnai įtariami pinigų pasisavinimu kai buvo statomos kareivinės.
 
Be to, atsistatydino Gynybos ministerijos karinės-techninės politikos departamento vadovo pareigas ėjęs Aleksandras Lievas. Žiniasklaida pranešė, kad pas jį neva buvo rastas Rusijos Federacijos pasas, tačiau pasirodė, kad tai melagiena, o žurnalistas dėl jos atsiprašė.
 
Šių įvykių fone prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė apie papildomas antikorupcines priemones.
 
Karolis Broga (ELTA)
 
2023.02.06; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *