Ukrainos kariai atvyko į JK treniruotis su britų pajėgomis


Londonas, liepos 9 d. (dpa-ELTA). Į Jungtinę Karalystę atvyko Ukrainos kariai, kuriuos moko britų pajėgos, kad padėtų jiems kovoti su Rusija. Pirmoji grupė, atvykusi pagal JK vadovaujamą karinę programą, ketvirtadienį pradėdama kelias savaites truksiančius mokymus susitiko su gynybos sekretoriumi Benu Wallace’u, pranešė Gynybos ministerija (MoD). Pagal programą per ateinančius mėnesius bus apmokyta iki 10 tūkst. ukrainiečių.
 
„Ši ambicinga nauja mokymo programa yra kitas JK paramos su Rusijos agresija kovojančioms Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms etapas, – sakė B. Wallace’as. – Pasitelkę pasaulinio lygio Britanijos armijos patirtį padėsime Ukrainai atkurti savo pajėgas ir sustiprinti jos pasipriešinimą ginant savo šalies suverenitetą bei teisę pasirinkti savo ateitį“.
 
Vykdyti programą dislokuota maždaug 1050 JK aptarnaujančio personalo, mokymai vyksta ministerijos objektuose JK šiaurės vakaruose, pietvakariuose ir pietryčiuose. Per mokymus savanoriai, turintys mažai ar net jokios karinės patirties, įgis įgūdžių, reikalingų veiksmingai kautis fronto linijose. Kursas, sudarytas remiantis pagrindiniu JK kario mokymu, apima ginklų valdymą, pirmąją pagalbą mūšio lauke, karines gudrybes, patruliavimo taktiką ir Ginkluotų konfliktų įstatymą.
 
Mokymų programai vyriausybė taip pat įsigijo AK tipo automatų, o tai reiškia, kad Ukrainos kariai gali treniruotis su ginklais, kuriuos naudos fronto linijoje. Velso gvardija per 17 dienų išbandė daugiau nei 2400 tokių šautuvų, kad įsitikintų, jog jie parengti ukrainiečiams pradėti mokymus. JK taip pat padovanojo drabužių ir įrangos, kad padėtų Ukrainos kariams treniruotis ir dislokuotis atgal į Ukrainą.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.07.10; 07:46
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *