Ukrainos prezidentas uždraudė du opozicinius televizijos transliuotojus


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. EPA – ELTA foto

Kijevas, gruodžio 29 d. (dpa-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dekretu uždraudė dar du opozicinius televizijos transliuotojus, pranešė valstybės vadovo biuras.
 
Prezidento sprendimą uždrausti internetinės televizijos Ukrlive.tv ir kanalo „Pervyj Nezavisimyj“ transliacijas kaip išpuolį prieš žodžio laisvę sukritikavo prorusiška partija „Opozicijos platforma už gyvybę“. Šiai partijai priklausantis parlamento narys Nestoras Šufryčius, manoma, iš dalies valdo abu šiuos transliuotojus ir jau pareiškė, kad imsis teisinių veiksmų.
 
V. Zelenskio įvestas draudimas galios penkerius metus.
 
Prezidentas, kurio reitingai šiuo metu žemi, šių metų vasarį uždraudė dar tris opozicinius naujienų kanalus. Jie buvo laikomi „Opozicijos platforma už gyvybę“ ruporais. Negana to, rugpjūtį buvo užblokuotas įtakingas opozicinis naujienų portalas Strana.ua.
 
V. Zelenskis dar vienu pernakt paskelbtu dekretu nustatė nacionalinę strategiją imtis tikslinių veiksmų prieš „melagingą informaciją“, skleidžiamą iš kaimyninės Rusijos.
 
Kijevas laiko save kariaujančiu su Maskva. Prie Ukrainos sienų sutelktos gausios Rusijos karinės pajėgos jau kelias savaites kelia nerimą Vakarams. Kai kurias Rytų Ukrainos dalis jau beveik aštuonerius metus kontroliuoja Rusijai ištikimi separatistai.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2021.12.30; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *