Ukrainos teismas nurodė areštuoti P. Porošenkos turtą


P. Porošenka su žmona Marina. EPA – ELTA nuotr.

Kijevas, sausio 6 d. (AFP-ELTA). Atliekant tyrimą dėl išdavystės, Kijevo teismas ketvirtadienį nurodė areštuoti buvusio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos turtą, pranešė generalinė prokuratūra.
 
56 metų P. Porošenka kaltinamas padėjęs prorusiškiems separatistams, kontroliuojantiems du šalies rytinius regionus, parduoti anglis Ukrainos sostinei.
 
„Teismas nusprendė areštuoti įtariamojo turtą“, įskaitant nekilnojamąjį turtą ir privačių įmonių akcijas, rašoma prokuratūros pranešime.
 
Šiuo metu užsienyje esantis ir žadantis grįžti į Ukrainą sausio 17 dieną P. Porošenka teismo sprendimo kol kas nekomentavo.
 
Buvęs lyderis kaltinimus neigė ir sakė, kad išdavystės tyrimą organizavo dabartinis prezidentas Volodymyras Zelenskis.
 
Dar prieš ketvirtadienio teismo sprendimą P. Porošenka socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad „grįš į Kijevą“ ir stos prieš teismą „ne tam, kad apsigintų nuo Zelenskio, o tam, kad apgintų Ukrainą nuo nekompetentingos vadovybės“.
 
P. Porošenka įtariamas tuo, kad 2014–2015 metais esą padėjo vadinamosioms Donecko ir Luhansko liaudies respublikoms parduoti Kijevui anglių už maždaug 1,5 mlrd. grivinų (48 mln. eurų). Jei jis būtų pripažintas kaltu dėl išdavystės, jam grėstų iki 15 metų kalėjimo.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.01.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *