UNICEF: mokyklų uždarymas nepadeda kovoti su COVID-19


Vilniaus Žirmūnų gimnazija. Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF) teigia, kad mokyklų uždarymas nepadeda kovoti su COVID-19 ir tai yra neteisingas atsakas į koronaviruso pandemiją.
 
Pasak UNICEF, pastaruoju metu visame pasaulyje vėl padaugėjo moksleivių, paveiktų su COVID-19 susijusio mokyklų uždarymo.
 
UNICEF, remdamasis UNESCO surinktais duomenimis, skelbia, kad šio mėnesio pradžioje beveik kas penktas moksleivis visame pasaulyje – arba 320 mln. – dėl pandemijos negalėjo eiti į mokyklą. Tai beveik 90 mln. daugiau nei lapkritį.
 
UNICEF įspėja, kad mokyklų uždarymas gali padaryti žalą vaikų mokymuisi, psichinei ir fizinei savijautai ir saugumui. Pasak fondo, pernelyg daug mokyklų yra uždaroma be reikalo, nepaisant to, kad įrodymų, jog mokyklos prisideda prie didesnio koronaviruso plitimo lygio, maža.
 
Fondas tvirtina, kad mokyklų uždarymas nepadėjo kovoti su COVID-19, o paprasčiausiai pašalino sistemą, kuri suteikia vaikams paramą, maistą, saugumą ir mokymąsi. UNICEF paragino šalių vyriausybes atidaryti mokyklas ir imtis visų įmanomų veiksmų, kad jose būtų kaip galima saugiau.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.09; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *