Uosto direkcija: teršalų, patekusių į Kuršių marias, kilmė kol kas neaiški


Klaipėdos jūrų uostas. Slaptai.lt nuotr.

Iki šiol neaišku, iš kur šeštadienį į Kuršių marias pateko pavienės teršalų dėmės, sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas. Visgi jis tikina, kad teršalai iš marių turėtų būti pašalinti dar iki šio vakaro.
 
„Ryte, 8 val., gavome informaciją, kad ties Naująja Smiltynės perkėla pastebėtos neaiškios kilmės teršalų dėmės. Iki šios minutės nėra nustatyta nei teršalų dėmių kilmė, nei iš kur jos. Kartu dirba aplinkosaugos specialistai, yra paimti mėginiai ir nugabenti į laboratoriją. Vizualiai bus tiriami ir laivai, kurie stovi maždaug toje vietoje, iš kurios galėjo pasipilti tarša. Galimai bus atliekami ir cheminiai tyrimai“, – Eltai teigė A. Latakas.
 
„Situacija yra valdoma, laivai renka teršalus ir manau, kad iki šio vakaro tarša bus pašalinta“, – pridūrė jis.
 
Šeštadienio rytą Klaipėdos uosto akvatorijoje, ties Naująja Smiltynės perkėla, pastebėtos pavienės, plonos teršalų dėmės. Uosto direkcija išsiuntė teršalų surinkimo komandas, specialūs kateriai žvalgo visą uosto akvatoriją.
 
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras taip pat praneša, kad organizuoja teršalų Klaipėdos uosto akvatorijoje likvidavimo darbus
Teršalų likvidavimo operaciją vykdant tralavimą su boniniais absorbentais pradėjo uosto kateriai „Dangė“ ir „Zunda“. Papildomai teršalų likvidavimui į pagalbą ketinama pasitelkti ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos katerį „Bumeranger“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.14; 14:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *