Uraganas Ida gali tapti brangiausia visų laikų stichija


Uraganas Ida gali tapti brangiausia visų laikų stichija. EPA-ELTA nuotr.

Uraganas Ida gali tapti brangiausia visų laikų orų stichija. „Yra galimybė, kad ekonominiai nuostoliai bus didesni nei po Katrinos“, – trečiadienį Ženevoje sakė Pasaulio meteorologijos organizacijos (WMO) generalinis sekretorius Petteris Taalas. Ida sekmadienį kaip 4 kategorijos uraganas smogė JAV pietrytinei pakrantei – praėjus lygiai 16 metų po Katrinos siautėjimo tame pat regione. Vėliau jis susilpnėjo iki tropinio viesulo.
 
Sugriovimų mastus Luizianos ir Misisipės valstijose kol kas sunku įvertinti. Žuvo mažiausiai keturi žmonės. Tačiau žinybos spėja, kad aukų bus daugiau. Kilo dideli potvyniai, daugiau kaip milijonas namų ūkių Luizianoje liko be elektros energijos.
 
Iki šiol brangiausia orų sąlygota katastrofa buvo laikomas uraganas Katrina. Jis 2005-aisiais nuniokojo didelę dalį Naujojo Orleano, žuvo daugiau kaip 1 800 žmonių. WMO duomenimis, Katrinos padaryti ekonominiai nuostoliai siekė beveik 164 mlrd. dolerių.
 
Antroje ir trečioje brangiausių orų stichijų vietoje yra uraganai Harvey‘is ir Maria, 2017 metais padarę žalos už 97 mlrd. ir beveik 70 mlrd. dolerių.
 
P. Taalas atkreipė dėmesį į didelę uragano Ida žalą Luizianos elektros tinklams. Laimei, dėl patobulintos išankstinio perspėjimo ir apsaugos nuo potvynių sistemos bei savalaikės evakuacijos pavyko išgelbėti daug žmonių gyvybių. „Gera žinia yra tai, kad aukų skaičius, lyginant su Katrina, yra daug mažesnis“, – pabrėžė P. Taalas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.02; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *