Žurnalistas Daniele Spinola aiškina, kad istorijos su Julija Timošenko pagrindas – energetinių resursų kontrolė, rašo italų leidinys Tempi.it.
Julija Timošenko, Ukrainos ekspremjerė, 2004 metų „oranžinės revoliucijos“ lyderė, kurią Vakarų spauda vadina mūsų dienų Žana d‘Ark, kalinama nuo praėjusių metų lapkričio 11 dienos. Šiuo metu ji laukia Europos Žmogaus teisių teismo, kuris labai atidžiai stebi jos bylą, sprendimo, sakoma straipsnyje. Neseniai Timošenko pademonstravo spaudai sužeidimus, padarytus jai kalėjimo prižiūrėtojų.
Tuo tarpu jos duktė – Jevgenija Timošenko – susitikinėja su Europos šalių lyderiais, kad atkreiptų dėmesį į neteisingą sprendimą įkalinti motiną, o Europa grasina boikotuoti Europos futbolo čempionatą, kuris turi vykti Lenkijoje ir Ukrainoje.
Radiotremondo žurnalistas Luidžis Spinola, kuris nušviečia įvykius Ukrainoje laikraštyje Riformista, sako: „Atvejis labai sudėtingas. Susidaro įspūdis, kad dabartinis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius gali išpešti iš tos bylos didelius dividendus ir politikoje, ir energetikos srityje. Bet labiausiai jis suinteresuotas atsikratyti opozicionierės, kuri 2010 metais prezidento rinkimuose buvo jo varžovė“.
„Timošenko yra kalėjime pagal kaltinimą, kad ji 2009 metais pasirašė susitarimą dėl dujų su Rusija už kainą, prieštaraujančią Ukrainos nacionaliniams interesams. Julija Timošenko – energetikos oligarchė, viena iš turtingiausių Ukrainos moterų, tėvynėje ji vadinama „dujų princese“, – pažymi žurnalistas.
„Išlaisvindamas Timošenko Janukovičius tuo pačiu pripažintų, kad kainos, dėl kurių Timošenko susitarė su Rusija, nedaro žalos Ukrainos nacionaliniams interesams. Tai kainų virvės pertempimas prie dujų. Aš manau, kad šioje byloje politiniai ir energetiniai motyvai gana akivaizdūs“, – sako Luidžis Spinola.
„Europoje nuaidėjo raginimai boikotuoti Europos futbolo čempionatą dėl Julijos pradėto bado streiko ir dėl nuotraukos su kraujosruvomis ant jos kūno po kalėjimo prižiūrėtojų suduotų smūgių. Timošenko, nepasitikėdama vietiniais gydytojais, reikalauja gydymo Vokietijoje, kad paskui ten paprašytų politinio prieglobsčio“, – praneša žurnalistas.
Atsakydamas į leidinio korespondento klausimą, kuo paaiškinamas VFR kanclerės Angelos Merkel susidomėjimas šia byla, žurnalistas sakė: „Angelos Merkel veiksmai – tai politiniai ir energetiniai žaidimai. Europos kritika Ukrainos teisėtvarkos pasirinkimui turi politinę potekstę.
Mielaširdingo gesto reikalauja ne tik Merkel, bet ir Maskva. Visiškai akivaizdu: jeigu Ukraina paskelbs, kad padarė klaidą, ji susilpnins savo pozicijas derybose dėl energetinių kontraktų“.
Šaltinis: Tempi.it
2012.05.08