V. P. Andriukaičio rankomis Rusijai leidžiama puoselėti „skaldyk ir valdyk“ politiką Europos Sąjungoje


Seimo opozicijos lyderis, šešėlinis premjeras Andrius Kubilius ir parlamentaras, šešėlinis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis teigia, kad „pirmas Lietuvos deleguoto Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio svarbus „pasiekimas“ yra jo vadovaujamo direktorato pasirašytas skandalingas susitarimas su Rusija, kuriuo leidžiama pačiai Rusijai nuspręsti, kurioms šalims atšaukiamas maisto produktų eksporto embargas“.

Praėjusią savaitę Berlyne dėl to susitarė Sveikatos ir vartotojų reikalų direktorato vadovas Ladislavas Miko (Ladislav Miko) ir Rusijos atstovas Sergejus Dankvertas (Sergey Dankvert), skelbia tarptautinė žiniasklaida (https://euobserver.com/foreign/127318 ).

„Rusams sekasi Europos Sąjungą suskaldyti, ir tai daroma V. P. Andriukaičio rankomis. Lietuvišką nekompetenciją perkėlus į Europos Sąjungos lygį kenčia ne tik Lietuva, bet ir visa Europa“, – teigia A. Kubilius.

Kad Rusija ruošiasi atšaukti pernai rugpjūtį įvestą maisto ir žemės ūkio produktų importo embargą iš kai kurių Europos Sąjungos šalių, tačiau Lietuvos jų sąraše nėra, tvirtino ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Pasak A. Ažubalio, Europos Komisijos užkulisiuose pripažįstama, kad tokia mūsų komisaro politika leis Rusijai pamaloninti jos agresiją Ukrainoje ignoruojančias arba remiančias valstybes ir bausti tas, kurios laikosi vertybinės ir principinės politikos.

„Tikra gėda, jog toks V. P.Andriukaičio štabo sprendimas priimtas kaip tik tuomet, kai pasaulis stebėjo ypač kruviną Rusijos samdinių vykdytą Donecko oro uosto šturmą“, – sako Seimo narys.

Nuotraukoje: europarlamentaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Informacijos šaltinis – www.tsajunga.lt

2015.01.26; 07:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.