V. Putino branduolinė retorika – „neatsakingumo viršūnė“


Vladimiras Putinas. Išsigimėlis

Vašingtonas, kovo 2 d. (AFP-ELTA). JAV valstybės sekretorius Antony’is Blinkenas trečiadienį pavadino Rusijos prezidento Vladimiro Putino „provokuojamą“ branduolinę retoriką „neatsakingumo viršūne“.
 
V. Putinas prieš kelias dienas įsakė padidinti savo šalies branduolinio „atgrasymo pajėgų“ parengties lygį.
 
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. EPA – ELTA foto

„Tai pavojinga. Tai padidina galimų klaidų riziką. To reikia vengti“, – per spaudos konferenciją Vašingtone sakė A. Blinkenas.
 
Tuo metu Pentagono atstovas Johnas Kirby’is patvirtino, kad Jungtinės Valstijos atidėjo planuotą balistinės raketos bandymą, siekdamos nepaaštrinti įtampos. „Siekdami parodyti, kad neturime jokių ketinimų imtis bet kokių veiksmų, kurie gali būti neteisingai suprasti, gynybos sekretorius įsakė atidėti šią savaitę turėjusį vykti tarpžemyninės balistinės raketos „Minuteman III“ bandymą“, – teigė J. Kirby’is.
 
„Šis sprendimas nebuvo priimtas lengvai, tačiau jo tikslas – parodyti, kad esame atsakinga branduolinė valstybė, – pridūrė atstovas. – Šią įtemptą akimirką pripažįstame, kaip yra svarbu, kad tiek JAV, tiek Rusija atsižvelgtų į galimų klaidų riziką ir imtųsi veiksmų šiai rizikai mažinti.“
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.03.03; 10:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *